Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-02-22

Kaip aš perėjau nuo Windows XP prie Linux (Ubuntu)

Publikuota: Apzvalgos


Esu pastebėjęs, kad Digg portale dažnokai pasitaiko tokios temos, kada autoriai aprašo savo “kelia” nuo Windows operacinės sistemos prie Linux. Kadangi pats tą esu padaręs, aprašysiu ir aš.

Pirmiausia, kodėl tą padariau? Vienas iš didžiausių stimulų - naujovės. Esu bandęs Linux ir anksčiau, bet tai būdavo labiau “pasižaidimai” su OS, nei rimti ketinimai. Pradėjus sklisti kalboms apie Ubuntu, nutariau ir vėl išmėginti. Kadangi paskutinis mano bandytas Linux produktas buvo RedHat 6.1, tai pirmas įspūdis pabandžius Ubuntu 6.06 buvo “WoW” (kažką primena? :-) Palyginimas turbūt kaip Win 95 ir Win XP.

Instaliacija truko ~15min su keliais pelės paspaudimais. Nors jeigu neteko instaliuoti Linux, galbūt gali pasirodyti kiek kebloka su particijom ir failų sistemom. Nors išmėginimui visai nebūtina instaluoti, o paprasčiausiai dirbti pasikrovus iš CD, kadangi jis kartu yra ir LiveCD. Bet vis tik nepatarčiau, nes veikia iš tiesų lėtai. Čia tik susipažinimui su grafine aplinka.

Nepaminėjau, kad instaliuojama buvo į ne pirmos jaunystės Toshiba Satellite Pro laptopą. Bet visą hardware atpažino kuo puikiausiai. Turėjau tik problemų su Wifi PCMCIA korta. Teko nemažai pavargti, kol pradėjo teisingai veikti.

Bandant priversti veikti tą mano Wifi kortą, susipažinau su “Synaptic Pakage Manager”, “Add/Remove Applications” bei apt-get komanda. Ir aišku su visomis tinklo konfigūracijomis. Taip vakarais vargau kokią savaitę. Pamatytumėt mano veidą, kada pamačiau veikiantį Wifi tinklą.. :-)

Toliau puoliau prie darbinių reikalų. T.y. Apache, MySQL, PHP, Trac, CakePHP ir t.t. instaliavimo. Čia problemų jokių. Galima teigti, kad viskas ėjosi sklandžiai. Tekstinių bylų redagavimui pasirinkau populiariausią “Bluefish Editor”. Gal kiek ir nepatogų buvo po Windows'inio Notepad++, bet su laiku apsipratau.

Taigi, su darbiniais reikalais problemų neturėjau. Bet tuo metu man didžiausias minusas buvo Flash versija. Nepamenu kokia buvo aukščiausia, bet nerodydavo YouTube, Google Analytics grafikų ir t.t. O mintis naudoti Windows'inę Firefox naršyklę per emuliatorių man visai nepatiko. Todėl Ubuntu naudojimas dažniausiai buvo tik darbo reikalais. Vakarais sukdavosi seni Windows XP.

Tačiau viskas pasikeitė po Fash 9 versijos išleidimo Linux'am, bei iš Ubuntu 6.06 pakeitimo į Xubuntu 6.10. Dabar jau galėjau matyti visus puslapius. O antrą pakeitimą dariau dėl to, kad mano 1GHz Pentium procesorius nebuvo pakankamai spartus. Išmėginus Xubuntu darbas pagreitėjo pastebimai.

Dabar savo Desktop'ą su senais Windows XP įsijungiu tik informacijos persikėlimui. Ruošiuosi ir ten įdiegti Xubuntu su VMware playeriu Windows'am. Nes kartais dar prireikia kokios programėlės, kurios nėra (arba dar neradau) Linux'e. Toks sprendimas man asmeniškai kur kas geresnis nei dvi OS. kadangi nereik perkrauti sistemų, o tiesiog pačiame Linux pasileidi Windows.

Tai būtų tokia istorija. Prisėdus dabar prie Windows XP norisi kuo greičiau grįžti į savo Ubuntu.


Atgal į: Kaip aš perėjau nuo Windows XP prie Linux (Ubuntu)