Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-04-01

Kaip “išsukti” naują internetinį projektą Lietuvoje?

Publikuota: Apzvalgos

Esu ne kartą skaitęs, jog užsienio rinkoje tai salyginai paprastas dalykas:

  • Sukurti tikrai gerą, patogų, naują projektą (turbūt ne pati paprasčiausia užduotis..)
  • Naujieną prastumti į Digg

Ir jeigu tavo kurinys tikrai geras, daug šansų, kad papildomai reiklamai išleisti tūkstančius pinigų nereiks. Nes iš karto sužinos tūkstančiai žmonių, aprašys kiti portalai, nemažai blogerių. Tuo pačiu gausi iš karto gerą nuorodų tinklą.

Toks būdas kur kas efektyvesnis nei išleisti šimtai (ar net tūkstančiai) $$$ už reklamą kituose tinklapiuose ar AdWords.

O ar įmanoma be papildomų išlaidų tą pasiekti Lietuvoje? Sunkiai. Nei vienas naujienų portalas nemokamos reklamos nedalina, o bendruomenės portalo neturim. Yra ambicijų tą padaryti su Lietblogs.lt, bet dar anksti kalbėti. Tiesa, dar kaip.tik.ten turim, bet kiek teko stebėti ten atsiradimas duoda tik keliasdešimt lankytojų per dieną. Vargu ar tokie skaičiai duos didelės naudos, neskaitant to, kad busi apšauktas spameriu.

Dauguma turbūt teigsit, kad rinka maža. Bet mūsų nedaug ir yra. Jeigu jau daugiau nei kas trečiuose namuose yra PC ir ~60% iš jų prijungti prie interneto tai vis tik nėra mažai. Aš galvoju kiek kitaip - mūsų internautai dar kiek per “jauni” (ne amžiumi, o išprusimu). Jeigu paanalizuotume anksčiau minėtus Lietblogs bei kaip.tik.ten lankytojus manau nesunkiai galima suprasti, kad dauguma jų yra patys blogeriai, ar bent jau juos skaitantys. Tai žmonės, kurie domisi kur kas daugiau nei “kas ką nušovė, ar su kuo išsiskyrė” (a.k.a Delfi ir kt.).

Mano išvada tokia - prireiks dar laiko, kol mūsų internetinė visuomenė pribręs rimtesniems informaciniams projektams, kur atsivertų nemokama reklamos galimybė. Nors tai reklama gal ir ne visai teisinga vadint.

 


Atgal į: Kaip “išsukti” naują internetinį projektą Lietuvoje?