Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-05-29

Darbas su CakePHP: 1.1 ar 1.2? Ką pasirinkti?

Publikuota: CakePHP

Tai manau svarbus klausimas prieš pradedant kurti projektą. Kurią versiją pasirinkti? Tuo labiau, jeigu dar nesate susidūrę su šiuo PHP karkasu. Trumpai pamėginsiu paaiškinti:

1.1.x.x

Pirmiausia, tai stabili versija. Visos esamos funkcijos veikia be rimtesnių sutrikimų (be abejo, smulkių klaidelių visada pasitaiko). Kuriant projektą ant šios versijos galima būt ramiu, jog neišlys kokia kritinė klaida ir neužlūš visas tinklapis. Kitas didelis pliusas - dokumentacija.  Visas šuo metu esamas manual’as yra tik 1.1 versijai, daugybe geros informacijos Google grupėse, ar šiaip bloguose yra pagrinde šiai versijai.

Skamba gražiai? Bet. 1.1.x.x ir liks toks koks yra. Pasirodys tik klaidų taisymai, be jokių naujų funkcijų ir galimybių. Viską ko reiks papildomai, reiks kurti savom rankom ir smegenims.

1.2.x.x

Čia su naujovėm visai kiti reikalai. Jų begalės. Tiesa, dauguma jų niekur neaprašytos. Teks patiems skaityti API, nagrinėti kodą, kad suprast kas kaip veikia ir kaip visą tai panaudot. Nors didesnės naujovės jau yra aprašomos pačių developer’ių. Bet dokumentacijos dar labai trūksta, todėl pradedančiajam gali pasirodyti nelengva.

Dar vienas blogumas tame, jog tai tik “alpha” versija. Bet kada gali išlysti kritinė klaida, ir gan skaudžiai paveikti projektą. Nors iš mano praktikos tai buvo tik viena, susijusi su sesijomis (kuri jau berods ištaisyta).

Tai štai, tokie yra pagrindiniai skirtumai. Ką pasirinkti reiktų spręsti tik jums. Ar stabilumą bei dokumentaciją, ar šiek tiek rizikos, naujas galimybes bei vargą aiškinantis jas. Aš pradėjau nuo 1.1, po to perėjau prie 1.2.

Galima pirmiausia dirbti ant 1.1, paskui jį pritaikyti 1.2, bet nemanau, kad tai būtų geras sprendimas. Kadangi kai kurios pačio rašytos funkcijos taps nereikalingos, nes jau tai bus integruota 1.2, toliau teks pavargti, kad senas kodas veiktų be priekaištų ant naujos versijos. Žodžiu bus išmesta nemažai brangaus laiko.

Pabaigoje išvada būtų tokia - jeigu ruošiamas projektas yra suplanuotas toks koks iš pradžių ir nenumatyta plėtojimo ateityje, galbūt verta pagalvot apie 1.1. Kitu atveju aš rinkčiausi 1.2 (su šiokia tokia rizika).

(Temos idėja paimta iš cakebaker)

Panašios temos:

 


Atgal į: Darbas su CakePHP: 1.1 ar 1.2? Ką pasirinkti?