Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-07-09

Lietuviškuose Digg klonuose nieko naujo

Publikuota: Web 2.0

Turim dar kelis bandymus - cut ir Žynios. Šie, kaip ir topix, sukurti ant pligg platformos. Tuo tarpu pligg platforma yra nemokama, labiausiai panaši į populiarųjį Digg. Taigi, kas naujo (seno) pas mus?

Lietuviskas Digg klonas - cut.lt

cut.lt (jau nėra visai naujokas, pirmai paskelbtai temai - 44 dienos), bet žiūrint į aktyvumą, galima sakyt nulinis. Suprantama, nėra ko norėt, su taip pat nulinėmis pastangomis. Dizainas šabloninis, idėjos nėra, įvaizdžio formavimo taip pat. Temos irgi  nepasižymi geru turiniu. O reklamų jau prikišta. Vienintelį mažą pliusą matau, jog patys parašė kaip blogų savininkai gali įsidėti balsavimo/siūlymo mygtuką. Nors nuorodą reiktų patalpinti gerai matomoje vietoje visame puslapyje, o ne vienkartinėje paskelbtoje temoje.

Lietuviskas Digg klonas - Zynios

Su Žynios situacija šiek tiek įdomesnė. Prie dizaino padirbėta minimaliai (kodėl nei vienas iš trijų bandymų visiškai nedirba su išdėstymu?), bet sakyčiau geresnis už abu kitus (topix ir cut). Patiko stambus šriftas ten, kur jo labiausiai reikia. Ir šiaip, visos puslapio dalys gan aiškiai išreikštos (vienas kabliukas - ant 1024×768 rezoliucijos, kategorijų meniu negražiai persikelia). Tiesa, pamiršo pakeisti puslapio ikonėlę (kuri rodoma naršyklės adreso lauke ir puslapio tab'e).

Aktyvumu pasigirti irgi negali, nors tai “šviežiausias” bandymas (prieš 7 dienas) ir turbūt niekur nereklamuotas. O temų turinys pasirodė visai neblogas.

Lietuviskas Digg klonas - Topix.lt

Tuo tarpu topix galima vadinti aktyviausiu, nors irgi gan lėtai einančiu į priekį. Akcija su marškinėliais jeigu davė, tai minimalią naudą. Su vizualiniu dizainu silpnai. Idėją/įvaizdį taip pat sunku įžvelgt.

Išvada būtu tokia, kad Žynios tikrai turi šansu tapti sėkmingiausiu Lietuvišku Digg klonu, jeigu bus įdėta pastangų bei investicijų. Tuo tarpu topix jeigu nenori prarast pozicijų (jeigu iš vis jų yra) - tegu nemiega.


Atgal į: Lietuviškuose Digg klonuose nieko naujo