Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-07-02

Žmonių žymėjimas realiame gyvenime įgauna formą

Publikuota: Web 2.0

Pamenat seniau rašytą temą apie žmonių žymėjimą (tagging)? Šiandien gavau pakvietimą panašios sistemos testavimui. Tiesa, čia žmogaus neatpažįsta iš foto, bet pats žymėjimo principas jau įgyvendintas.

Sistema pavadinta - Spock. Kaip kūrėjai skelbia, jau yra “suindeksuota” virš 100.000.000 žmonių, ir kiekvieną diena pasipildo dar keliais milijonais. Projektas daug žadantis.

Spock_index_1183400937724

Taigi, šiek tiek apie pačią sistema. Nors klaidų dar yra (pirma pasitaikiusi, tai po lietuviškų raidžių užklausoje sistema parodo klaidą), bet jau šį tą nuveikti galima. Paiešką galima vykdyti pagal vardą, pavardę, žymes, vietą, amžių, lytį:

Spock_advanced_search_1183400892743

O apie surastą asmenį rodoma tokia informacija:

Spock_Jennifer Lopez_1183401617385

Paspaudus ant šalia žymės esančio mygtuko galima sutikti arba nesutikti, jog ta žymė būdinga tam žmogui. Taip pat pridėti naują žymę ar susijusią nuorodą.

Kiekvienas užsiregistravęs Spock sistemoje gali importuoti savo duomenis/kontaktus iš tokių sistemų kaip: Outlook, Outlook Express, Yahoo! Mail, Hotmail, AOL, Gmail, Plaxo, LinkedIn.
Ir be abejo, aprašyti save.

Pabandymui paieškojau lietuvių. Pagrinde visa informacija paimta iš LinkedIn. Jeigu tavęs ten nėra, jokios informacijos iš Spock neišgausi.

Išvados: tobulėti dar tikrai yra kur, bet iš esmės, gauti greitą informaciją apie žmogų bei panagrinėti jo žymes labai patogu. Šią paiešką galima įsidėti net į Firefox paieškos laukelį prie Google, Wikipedios ir t.t.


Atgal į: Žmonių žymėjimas realiame gyvenime įgauna formą