Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-08-01

Programavimo kalba tampa jau nebesvarbi?

Publikuota: Web 2.0

Benaršydamas po “web development” tipo blogus užtikau įdomią mintį - šiomis dienomis programavimo kalba tampa nesvarbi, svarbiausias jos karkasas. Ir ši mintis man pasirodė visai logiška. Šiais laikais “darbo jėga” bei laikas kur kas brangesni nei geležis. Todėl labai svarbus užduočių atlikimo greitis, patogumas, plėtojimas. O tai didelę įtaką turi būtent programavimo kalbos karkasai (nesileidžiant į gilesnius pamąstymus).

Pažvelgus į 2007 metų statistiką, pukiai matom, kaip Ruby kalba šauna į viršų. Ir viskas dėl Ruby On Rails. Va kaip karkasas gali populiarint net pačią kalbą. Tiesa, būtų įdomu pamatyti išskirtinai kalbų statistiką, naudojama internetinių projektų kūrime.

Grįžtant prie temos minties, karkasų naudojimą turbūt galima priskirti net Web 2.0 terminui. Kažin ar turėtume tiek daug įvairių start-up’ų, jeigu ne šie karkasai. Kiek laiko užtruktų viso programinio kodo rašymas nuo nulio.


Atgal į: Programavimo kalba tampa jau nebesvarbi?