Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2006-12-06

PHP framework: CakePHP verta ar ne?

Publikuota: CakePHP

Pusę nakties praleidęs ieškant atsiliepimų apie šį framework'ą nutariau pasidomėti, ką apie tai mano Lietuvos PHP guru. Kadangi google'je rasti to nepavyko.

Iš pirmo žvilgsnio, tai lengvai suprantamas, aiškus ir patogus framework'as (subjektyvu). Kaip daugelis teigia - bandymas klonuoti Ruby On Rails (nors PHP on Trax dar panašiau).

Bet esminis mane dominantis klausymas - tai greitis ir stabilumas. Nepavyko rasti pavyzdžių, kad CakePHP būtų panaudotas stambiems projektas (po kelis šimtus tūkstančių pravertimų per dieną, be lūžimų ir pan.). Nors keli bandymai verti dėmesio.

Taigi, labai būtų įdomu sužinoti kitų nuomones, kurie jau kurį laiką dirba su CakePHP. Nors greitis, galbūt ne toks svarbus kaip stabilumas. Sunku būtų apskaičiuot, kas labiau apsimoka - ar greit, aiškiai ir patogiai kurti projektą ir naudoti našesnę geležį, ar vis tik lėčiau, sunkiau, bet su silpnesne geležimi.


Atgal į: PHP framework: CakePHP verta ar ne?