Kas čia? Šio puslapio pagalba gali išsaugoti įrašą tolimesniam naudojimui, arba parodyti savo draugams per socialinius tinklus. Pranešimą apie įrašą galima nusiųsti ir el. paštu.

Kur norite publikuoti?

Nusiųsk draugui el. paštu

E-mail It
2007-03-22

Web 1.0 - Web 2.0 - Web 3.0 - Kas toliau?

Publikuota: Web 2.0

Prieš kokius nepilnai metus, viename nemažame portale buvau padaręs apklausą “Kas yra Web 2.0?”. Rezultatai buvo nedžiuginantys. Dabar situacija manau būtų kur kas geresnė, nes jau ir Lietuvoje šis terminas pradėtas vartoti dažnai. Ok, su šia naujovę susipažinom, o kas toliau?

Užsienio interneto platybėse tas Web 2.0 jau įprastas ir kasdieniškas reiškinys, laikas judėti pirmyn. O tai reiškia Web 3.0? Kitaip tariant, bręsta trečioji interneto generacija? Kokia ji?

Read/WriteWeb” teigia, kad tai toks reiškinys, kada interneto puslapiai jau tampa interneto servisais su savo API. Visas šis reiškinys padalinamas į dvi kategorijas - pirmoji, kada informacija duodama (del.icio.us, Flickr) ir kada ji imama iš kitų puslapių ir struktūrizuojama, padalinama į kategorijas (Dapper, Teqlo, Yahoo! Pipes).

Na man asmeniškai čia tik terminų “žaismas”. Faktas, kad šie nauji servisai labai skiriasi nuo senųjų puslapių bei jų supratimo, bet vadinti juos jau trečios kartos internetu kiek per anksti. Tokiais tempais greit ir Web 10.0 turėsim, nors dabar į madą ateina žymėti ne skaičiukais, o pavadinimais (kaip  Ubuntu Edgy Eft, Feisty Fawn. Tarp kitko, atsinaujino Ubuntu puslapis). 


Atgal į: Web 1.0 - Web 2.0 - Web 3.0 - Kas toliau?