BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Brightcove - kompanija, taikanti į internetinę televiziją

Pastaruoju metu dažnai pasirodo straipsniai apie internetinę televiziją, kuriasi kompanijos, vienos perka kitas. Stebėtis aišku neverta, kadangi tai sąlyginai nauja sritis. O uždarbis gali būti milžiniškas. Bet apie tai parašysiu kada nors vėliau. Dabar apie Brightcove.

Brightcove pagrindinis konkurentas yra YouTube, tačiau skirsis tuo, kad bus orientuota labiau į  profesionalus o ne „namų vaizdelius“. Kiekvienas norintis pradėti savo televiziją, galės tą padaryti (kaip kad išgarsėjusi „LonelyGirl 15“ iš YouTube ir kt.).

Beje, ši kompanija investavo 16,2 milijonų dolerių ir yra nusiteikusi konkuruoti su įprastine televizija.

{Šaltinis: Financial Times}

Rodyk draugams

Kiek pinigų vertas tavo blogas?

Senieji blogeriai jau turbūt senai žino, kaip patikrinti savo blogo vertę. O kas to dar nežinojo, prašom - How Much Is My Blog Worth?. Aišku, tikėtis kad tiek pinigų galima gauti gal kiek naivoka :-) Ypač lietuvių kalba. Bet galima  užtat stebėti kaip tavo blogas “auga”.

Na o webdu.nulis vertas:        My blog is worth $564.54.

How much is your blog worth?

Rodyk draugams

Savaitės apžvalga #1 (10.22 – 10.28)

2006 metų, Spalio 22 dieną blogas.lt sistemoje buvo sukurtas „webdu.nulis“ blogas. Ir tai pirmoji šio blogo savaitės apžvalga. Kiekvieną sekmadienį bus aptarinėjama praėjusi savaitė: kokios temos sulaukė daugiausiai dėmesio, pasaulio komentarai apie temose aptartus įvykius/naujienas, statistikos ir t.t.

Visų pirma, norėčiau pasidžiaugti tikrai geru startu. Jau pirmą savaitę „webdu.nulis“ blogas tapo blogas.lt sistemos SuperBlogu. „Monologai tinkle“ blogo autorius Audrius Radzevičius retoriškai klausia ar webdu.nulis yra lietuviška atmaina amerikietiško blogo „Techcrunch“?  Ačiū visiem už gerus atsiliepimus.

Šios savaitės populiariausia tema - „Susikurk asmeninį paieškos variklį“. Po šio serviso paleidimo Blogas.lt nutarė iškarto panaudoti jį ir sukūrė šio tinklo varikliuką. Kuris veikia puikiai. Mano nuomone, pagrindinis pliusas šios sistemos yra tas, jog raktažodžiai (keywords) gali turėti daugybe reikšmių, todėl tokia sistema sukonkretina rezultatus.

Dar vienas naujas Google produktas - Google Blog Search. Po kurio paleidimo, Google Alerts atsirado galimybė sekti informaciją bloguose. Iki šiol aš Alerts nenaudojau, tačiau dabar jau radau sričių kur panaudoti. Jei ne visi žinot kas yra Alerts - tai raktažodžių sekimo sistema. Kaip pvz.

google alerts

Kiek netikėtai pasielgė naršyklės Internet Explorer kūrėjai – Firefox 2.0 paleidimo proga, nusiuntė jos komandai sveikinimo tortą. Vos ne kas antras pasaulio žmonių komentaras buvo „ar tortas neužnuodytas?“. Paaiškėjo, kad tikrai ne. Tai tiesiog gražus poelgis, vertas pagarbos.

Statistika

Per šią savaitę webdu.nulis aplankė 223 lankytojai, bei puslapius pravertė 428 kartus. Taip pat 12 skaitytojų užsiprenumeravo RSS naujienas. Kad populiariausia naršyklė buvo Firefox (60.99%) manau jau nieko nestebina. Tiesa norėčiau paminėti kad kol kas laimi 1.5.x versija (58% visų firefox versijų tarpe). Antroji vieta IE su 21.08% (v6.0 atiteko 79%, o v7.0 21%). Trečioji – Opera (beveik 16%).

Rodyk draugams

Sunkus penktadienis interneto servisam

Nuo pat ryto, jei rašai komentarą ar post'ą, tai jis atsiranda tik po kelių minučių. O flickr iš viso paveiksliukų nerodo. taigi, turiu kelias teorijas:

* Penktadienis pasirodė labai darbingas ir puolė pertvarkinėti sistemas (sunkiai tikėtina).

* Nutarė savaitgalį pradėti nesulaukę darbo valandų pabaigos.

* Po vakarykščio pralaimėjimo (Žalgiris - Benetton) dar neatsigavo :-)

Rodyk draugams

Žymių mygtukai (Bookmark’s button) Jūsų bloge

Kaip jau pastebėjote, webdu.nulis blogas dar tik įsibėgėja. Šiandien į blogą įdiegiau žymių mygtukus (bookmark's button) tokių projektų kaip del.icio.us ir kaip.tik.ten. 

Pirmojo varianto manau pristatinėti jau niekam nereikia. Tai vieni iš pasaulio lyderių. O antras vertas dėmesio vien už tai, kad yra lietuviškas gaminys. Be abejo, dar yra kur padirbėti, bet galbūt išaugs ir į kažką rimčiau. Sėkmės jiems.

Taigi, einam prie temos esmės - žymių mygtukai Jūsų bloge. Pabandysiu trumpai parodyti, kaip tai atlikti. Nors jei nesate redagavę savo esamo šablono, gal geriau to ir nedarykite. Kad nelikčiau kaltas dėl sugadintos išvaizdos :-) Arba prieš atlikdami pakeitimus, išsaugokite savo kodą txt faile, kad paskui būtų  galima  viską atstatyti.

Hm, bet iškilo viena problemėlė. Nors ir keičiant spec simbolius HTML kodais, tačiau vis tiek nepavyksta parodyti kodo. Sistema automatiškai jį sugeneruoja. Damn it.

Tada pridedu screenshot'ą su mano šablono iškarpa:

zymiu mygtukai

Tą patį parašykit ir !– ENTRY PAGE — dalyje.

P.S. Jei kažkam kils klausymų, prašom palikt komentarą.

Rodyk draugams

Naršyklės Firefox 2.0 rekomanduojami papildymai (Add-ons)

Tik paleidus galutinę Firefox 2.0 versiją, Mozilla rekomenduoja ir papildymus jai. Visas sąrašas - Firefox Add-ons. O keletą iš jų norėčiau rekomenduoti pabandyti:

Rodyk draugams

IE komanda, Firefox 2.0 išleidimo proga, siunčia sveikinimo tortą

IE komandos sveikinimas

Microsoft Internet Explorer komanda parodė gražų poelgį nusiųsdami Mozilla darbuotojams šį tortą, Firefox 2.0  paleidimo proga. Ir atrodo, jog “karas” vyksta tik tarp interneto naršyklių, bet ne tarp jų kūrėjų.

{Šaltinis: fredericiana.com}

Rodyk draugams

Susikurk asmeninį paieškos variklį | Google Custom Search Engine

Su džiaugsmu noriu pranešti, kad pries ~1h (dabar 9:30) tokia galimybė jau yra. Tai Google Custom Search Engine, kuriame kiekvienas turintis Google Account galės susikurti savo paieškos variklį.

Kaip jis veikia? Iš esmės, tai visai paprastai. Iš pradžių nurodai jo pavadinimą bei aprašymą :-)  Toliau parašai norimus keywordus ir nurodai iš kokių internetinių puslapių tau paieškos variklis rezultatus rodys pirmiausiai. Taip pat galima, kad rezultatai būtų griežtai tik iš nurodytų puslapių. Bet tai dar ne viskas. Dar galima įsidėti savo logo, pritaikyti norimas spalvas bei uždirbti. Uždirbti per AdSense programą.

Savaitės bėgyje reiks paeksperimentuoti ir sukurti kokį neblogą varikliuką.

Rodyk draugams

Google mažina tempą

Per keletą pastarųjų metų, Google paleidinėjo savo produktus vieną po kito. Praktiškai visi buvo (ir yra) su „beta“ prierašu (kas reiškia nepabaigtą gaminį).

Todėl vienas iš Google įkūrėjų, Sergey Brin, norėtų matyti mažiau naujų produktų, tačiau su daugiau galimybių ir funkcijų.

Ir teisingai. Statistika rodo, kad dar labai mažai žmonių žino kitus Google servisus kaip  CalendarNotebook, Docs & Spreadsheets ir t.t.

{Šaltinis: clevelandleader.com}

Rodyk draugams

Nauja paieška - Google Blog Search

Visai nesenai Google pristatė naują paieškos kategoriją - Google Blog Search. Kaip jau supratot, tai paieška tarp blogų. Iš pradžių pagalvojau, kad mums, lietuviams, teks palaukti kol viskas įsibėgės, tačiau klydau. Jau dabar sistemoje yra per 62000 įrašų lietuvių kalba.

Taigi, nesnaudžiam ir registuojam visi savuosius. Tai galite padaryti per  ping funkciją. 

Rodyk draugams