BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Web 2.0 debesėlis pagal webdu.nulis arba “Kas yra Web 2.0?”

Jau senai galvojau, kaip čia geriau paaiškinti “Kas yra Web 2.0?”. Ar rašyti ilgus tekstus ir bandyti aiškinti kas kur ir su kuo, o gal tiesiog grafiškai iliustruoti (kaip Markus Angermeier, dar 2005 metais). Pasirinkau pastarąjį variantą.

Manau, kad toks būdas kur kas lengviau suvokiamas (jei nesi internetinis naujokas).
Web2.0_debeselis_pagal_webdunulis_v1.0


Panašios temos:

Rodyk draugams

Ar tikrai RSS žudo reklamą?

Buvo čia tokių kalbų, kad RSS žudo reklamą, kadangi jau nereikia eiti į patį puslapi. Visa informacija gaunama vienoje vietoje (RSS skaitytuve). Bet argi taip iš tikrųjų yra?

Nežinau kaip Jūs, bet aš visada nueinu į patį puslapį peržiūrėti straipsnio komentarų. Tokiu atveju *teoriškai* galiu pamatyti visus banerius (kurie ir išlaiko projektą). Aišku, tokia mintis negalioja ten, kur komentarų nėra. Bet šiais laikais komentarų nebūvimas yra didelė klaida.

P.S. Kodėl parašiau *teoriškai*? Todėl, kad labai ilgai kentėjau tuos baisius reklaminius skydelius (kurie iššoka iš rėmų ir sukelia stresą lankytojui). Bet ne per seniausiai spjoviau ir įvedžiau pora filtrų į Firefox papildymą “Adblock Plus” ir nuo to laiko nesu matęs nei vienos stambesnės reklamos (iš Lietuvos).

Šiaip aš tikrai ne prieš reklamą, bet visur turi būti ribos.

Panašios temos:

Rodyk draugams

Savaitės apžvalga #12 (01.08 - 01.13)

Ši savaitė buvo gan aktyvi, parašytos 7 temos. O daugiausiai dėmesio sulaukė “Kur labiausiai norėtumėte dirbti?“. Tiesa, praktiškai visos kompanijos minimos buvo užsienio. Bet stebėtis turbūt nereiktų. Pas mus įprasta taupyti visur, kur tik įmanoma. Nors priėjom išvados, kad garsios kompanijos dar nereiškia puikių darbo sąlygų. Daug reikšmės turi ir darbo komanda, jos vyresnieji.

Tarp kitko, ar teko matyti FeedBurner iš vidaus? Tai įrodo, kad galia yra pačioje komandoje, o ne aplinkos dekoracijose ar pan.

Toliau dar nemažai buvo apkalbėta apie flash blogą. Nors atrodo buvau vienintelis, kuriam ši idėja patiko. Dauguma žiūri iš praktinės pusės - jeigu kažką daryti, tai padaryti kuo “geriau” ir labiausiai tam tinkančiomis priemonėmis. Aš galvoju šiek tiek kitaip. Nors aišku, pirmiausia reik išsiaiškinti kam skirta - ar tapti lyderiu tarp blogo aplikacijų ar tiesiog atlikti užduotį savo mėgstamomis technologijomis. Mano manymu, šį kartą yra antras variantas. Už kurį ir norėjau juos pagirti. Šaunuoliai.

Panašu, kad Google Calendar SMS priminimai vis tik yra nemokami. Nors Mieščionio kolegai buvo atėjusi didelė sąskaita. Bet tai vienetinis atvejis, todėl galbūt čia tik klaida, kadangi visiem kitiem sąskaitų nepadidino. O funkcija iš tiesų labai naudinga. Iki šiol naudojau tik el. pašto priminimus dienai prieš įvykį, o dabar priminimai taps žymiai operatyvesni.

Tema apie slaptažodžius manau turėjo būti naudinga taip pat. Iki šiol nežinojau, kad yra algoritmai kurie keičia raides i spec simbolius pagal numanomą reikšmę. Po jos pasikeičiau savo Google Account slaptažodį į rimtesnį. O šiaip, jį reiktų keisti bent jau kas savaitę, kadangi kitas galėtų prieiti prie begalės informacijos (priklausomai kiek naudojatės Google paslaugomis).

Dar šią savaitę išbandžiau naują FeedBurner lankomumo statistikos galimybę. Gaila, bet teko išimti dėl puslapio krovimo sulėtėjimo, nes užtrukdavo net 3-5s. Reikės pamėginti po kiek laiko, galbūt ši problema bus jau išspręsta. Nors praktiškai visą tą informacija gauni iš Google Analytics.

webdu.nulis statistika

Statistikoje šį kartą parodysiu tik savaičių lankomumo grafiką nuo pat webdu.nulis įkūrimo:

webdunulis_savaiciu_lankomumo_grafikas

Rodyk draugams

10 seniausių blogerių BLOGas.lt bendruomenėje

Atnaujinta 2007.01.14 14:40 - Po anonimo komentaro pagalvojau, kad “mymusic” iš tiesų yra tik “piratavimo” priemonė, o ne tikrasis blogas. Todėl išbraukiu šį blogą ir vietoj jo įrašau to pačio autoriaus kitą.

Tiesa, rinkau tik tuos, kurie blogina iki dabar ir parašė bent 50 įrašų. Kadangi labai daug tokių, kurie užsiregistravę iš karto ir pamiršo apie tai.

  1. karusele
  2. eraserx
  3. Kukas
  4. Leocanis
  5. avysbaltosbaltesnes
  6. emocija
  7. nyte
  8. pessimist
  9. IceBlue
  10. klausau (klausau)

Beje, visi buvo užsiregistravę per pirmas 4 dienas (2005.03.15 - 18 dienomis).

Rodyk draugams

Nuo šiol Google Calendar SMS priminimai visų operatorių vartotojams

Šiandien sugalvojau patikrinti Google Calendar SMS priminimų funkciją, galbūt jau bus įvesta kitų operatorių (anksčiau buvo tik Omnitel) ir maloniai nustebau - operatorių pasirinkimo nebeliko!
Tai reiškia, kad nuo šiol, šia paslauga galės naudotis kiekvienas lietuvis.

Screenshot - google_calendar_sms

Rodyk draugams

Slaptažodžius pasirinkime teisingai

boingboing parašė HOWTO, kaip teisingai pasirinkti saugų slaptažodį.
Jei savo slaptažodyje panaudojot spec simbolį (@,$,! ir t.t.), tai galvojate esat saugus? Tikrai ne. Yra algoritmai, kurie tikrina kombinacijas, kada vietoj “a” - “@”, “s” - “$”, “e” - “3″ ir pan. Arba metai su bet kuriuo spec simboliu.

Dar boingboing rašo:

The appendage dictionaries include things like:

Rodyk draugams

Incito blog beta - naujas flash blogas

Mano bičiulo kompanija Incito sukūrė vien flash technologijom pagrįstą blogą. Kaip komentaruose teigiama, šį kūrinį galės parsisiūsti kiekvienas.

Aš nesu labai mėgėjas pilno flash, tačiau šis man iš tikrųjų visai patiko.

Screenshot - incito_blog

Rodyk draugams

Kur labiausiai norėtumėte dirbti?

Padarom nedidelę apklausėlę. Norėčiau, kad parašytumėte kokioje Lietuviškoje kompanijoje norėtumėte labiausiai dirbti? Būtų tikrai labai įdomu sužinoti Lietuvos lyderius.

O šiai apklausai pastūmėjo Fortune Top100.  Kaip nekeista, pirmoje vietoje atsidūrė Google. Tai viena iš nedaugelio kompanijų, kuriai norėčiau dirbti pats.

Rodyk draugams

Pirmieji mano, kaip blogerio, žingsniai

Prisiminiau savo pirmuosius kaip blogerio žingsnius - “Linksmybės“. Blogas buvo užregistruotas 2005 metų gruodžio mėnesį. Jį sukūriau tada, kai sužinojau apie Google AdSense. Tuo metu neturėjau jokio rimtesnio puslapio, kur pasibandyti ir išsiaiškinti kas čia per daiktas ir kaip su juo elgtis.

Tiesa, po kelių dienų gavau laišką iš BLOGas.lt komandos, jog pažeidžiu taisykles. Nuo tos dienos Linkmybės buvo užmirštos.
Beje, iš pradžių šiek tiek buvau pasipiktinęs jų darbu. Kadangi siunčiau 3 laiškus su įvairiais klausimais. Nei į vieną nebuvo atsakyta.

Rodyk draugams

Veidų atpažinimo algoritmai bei programos (API)

Kaip jau minėjau anksčiau, temos apie žmonių žymėjimą neužmiršau. Laisvu laiku vis pasidomiu, pamąstau.
Dabar mintys sutelktos ties veidų atpažinimo algoritmais bei programomis. Algoritmų yra tikrai daug, su išsamiais paaiškinimais ir t.t. Tačiau galvoju apie kur kas lengvesnį sprendimą - galbūt yra jau sukurtų nemokamų produktų (geriausia aišku internetiniai API).

Vieną kandidatą radau - Polar Rose. Skelbiama apie laisvai naudojamus API, tačiau apie tai dar labai mažai informacijos. Teigiama, kad API pasirodys pirmame 2007 metų ketvirtyje. Teks palaukti ir pažiūrėti, ką bus galima išgauti.

O jei atsiras daugiau žinančių apie šias technologijas, ar netgi norinčių vystyti šią mintį toliau, prašom palikit komentarą arba susisiekite su manim paštu.

Susijusios temos:

Rodyk draugams