BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Laukiam dar vieno Lietuviško Web 2.0 sprendimo?


Jaučiu, kad lietuviai po truputį prabunda su naujos kartos (Web 2.0) internetiniais sprendimais. Šiandien peržiūrėjau kas naujo contract.lt ir pastebėjau įdomų skelbimą:

contract_skelbimas

Galbūt ne už ilgo turėsim ir Lietuvišką asmeninį RSS skaitytuvą? Arba kažką panašaus į Monologus tinkle.

Panašios temos:

 

Rodyk draugams

Kaip aš perėjau nuo Windows XP prie Linux (Ubuntu)


Esu pastebėjęs, kad Digg portale dažnokai pasitaiko tokios temos, kada autoriai aprašo savo “kelia” nuo Windows operacinės sistemos prie Linux. Kadangi pats tą esu padaręs, aprašysiu ir aš.

Pirmiausia, kodėl tą padariau? Vienas iš didžiausių stimulų - naujovės. Esu bandęs Linux ir anksčiau, bet tai būdavo labiau “pasižaidimai” su OS, nei rimti ketinimai. Pradėjus sklisti kalboms apie Ubuntu, nutariau ir vėl išmėginti. Kadangi paskutinis mano bandytas Linux produktas buvo RedHat 6.1, tai pirmas įspūdis pabandžius Ubuntu 6.06 buvo “WoW” (kažką primena? :-) Palyginimas turbūt kaip Win 95 ir Win XP.

Instaliacija truko ~15min su keliais pelės paspaudimais. Nors jeigu neteko instaliuoti Linux, galbūt gali pasirodyti kiek kebloka su particijom ir failų sistemom. Nors išmėginimui visai nebūtina instaluoti, o paprasčiausiai dirbti pasikrovus iš CD, kadangi jis kartu yra ir LiveCD. Bet vis tik nepatarčiau, nes veikia iš tiesų lėtai. Čia tik susipažinimui su grafine aplinka.

Nepaminėjau, kad instaliuojama buvo į ne pirmos jaunystės Toshiba Satellite Pro laptopą. Bet visą hardware atpažino kuo puikiausiai. Turėjau tik problemų su Wifi PCMCIA korta. Teko nemažai pavargti, kol pradėjo teisingai veikti.

Bandant priversti veikti tą mano Wifi kortą, susipažinau su “Synaptic Pakage Manager”, “Add/Remove Applications” bei apt-get komanda. Ir aišku su visomis tinklo konfigūracijomis. Taip vakarais vargau kokią savaitę. Pamatytumėt mano veidą, kada pamačiau veikiantį Wifi tinklą.. :-)

Toliau puoliau prie darbinių reikalų. T.y. Apache, MySQL, PHP, Trac, CakePHP ir t.t. instaliavimo. Čia problemų jokių. Galima teigti, kad viskas ėjosi sklandžiai. Tekstinių bylų redagavimui pasirinkau populiariausią “Bluefish Editor”. Gal kiek ir nepatogų buvo po Windows'inio Notepad++, bet su laiku apsipratau.

Taigi, su darbiniais reikalais problemų neturėjau. Bet tuo metu man didžiausias minusas buvo Flash versija. Nepamenu kokia buvo aukščiausia, bet nerodydavo YouTube, Google Analytics grafikų ir t.t. O mintis naudoti Windows'inę Firefox naršyklę per emuliatorių man visai nepatiko. Todėl Ubuntu naudojimas dažniausiai buvo tik darbo reikalais. Vakarais sukdavosi seni Windows XP.

Tačiau viskas pasikeitė po Fash 9 versijos išleidimo Linux'am, bei iš Ubuntu 6.06 pakeitimo į Xubuntu 6.10. Dabar jau galėjau matyti visus puslapius. O antrą pakeitimą dariau dėl to, kad mano 1GHz Pentium procesorius nebuvo pakankamai spartus. Išmėginus Xubuntu darbas pagreitėjo pastebimai.

Dabar savo Desktop'ą su senais Windows XP įsijungiu tik informacijos persikėlimui. Ruošiuosi ir ten įdiegti Xubuntu su VMware playeriu Windows'am. Nes kartais dar prireikia kokios programėlės, kurios nėra (arba dar neradau) Linux'e. Toks sprendimas man asmeniškai kur kas geresnis nei dvi OS. kadangi nereik perkrauti sistemų, o tiesiog pačiame Linux pasileidi Windows.

Tai būtų tokia istorija. Prisėdus dabar prie Windows XP norisi kuo greičiau grįžti į savo Ubuntu.

Rodyk draugams

Išsirinkim geriausius BLOGus

[Atnaujinta: 2007.02.22 11:10]

Tęsiant Lietuvos BLOGerių konferencijos temą - šiandien prasidėjo pretendentų siūlymai. Nutarta išskirti 7 kategorijas:

 1. Geriausias lietuviškas BLOGas - tiesiog geriausias
 2. Geriausias verslo/ekonomikos blogas
 3. Geriausias politikos blogas - skiriantis dėmesį pasauliui valstybei, savivaldybei ar bendruomenei
 4. Geriausias pramogų/kultūros blogas – šou, muzika, kinas, dailė, TV, teatras ir visa kita, kas skiriama dvasiai
 5. Geriausias technologijų blogas - rašantys apie kilobaitus, voltus ar ABS privalumus
 6. Geriausias blogas - dienoraštis internete – žmogaus, gyvūno, augalo ar daikto kasdienybės atspindžiai
 7. Geriausias teminis blogas - bet kurios srities, tačiau labai konkrečios ir tik jai skirtos temos bloga

Registracija vyks iki kovo 1d, taigi einam visi ir siūlom. O po to jau balsavimas. Apdovanojimai per pačią konferenciją. O jie iš tiesų rimti - dvi “Xbox 360″ konsolės bei du “Office 2007″ paketai iš Microsoft, du bilietai į Missy Elliott koncertą Rygoje, kuriuos dovanoja “MTV Lietuva” ir dar nežinomas pagrindinis prizas iš “Omni Sufport”. Tad gausit ne tik pripažinimą, bet ir vertingus prizus.

Tris laimėtojus jau numanau, bet palaukim rezultatų :-) Kaip sakant “visko gali atsitikti”.


Panašios temos:

Rodyk draugams

Apžvalga: Lietuvos blogerių konferencija 2007

Taigi, nenuvaldomai artėja ta kovo 14d., pirmosios Lietuvos blogerių konferencijos diena. Apie jos pradžią šiek tiek jau rašiau anksčiau. Dabar jau yra žinoma kur kas daugiau informacijos nei tuo metu. Todėl norėčiau trumpai apžvelgti, kas gi tai per renginys, bei kalbas apie jį.

Pranešėjai

Pranešėjai parinkti skaityčiau manyčiau tikrai neblogai. Visi įdomūs, nėra pasikartojantys, kalbantys apie tą patį. Mano asmeniniai favoritai būtų Domas Mituzas bei Helen Meius. Bet tai nereiškia, kad kiti neįdomūs. Tikrai ne. Bus įdomu paklausyti kiekvieno pranešėjo, tačiau šių dviejų laukiu su didžiausiu nekantrumu.

Turbūt jau niekam ne paslaptis, kad tarp jų būsiu ir aš. Didele blogerio patirtimi pasigirti negaliu, bet tikiuosi mano pranešimas bus naudingas, gal kažkam kils kokių minčių/idėjų.

Registracija/kaina

Tema, kuri sukėlė turbūt daugiausiai šurmulio. Pasipylė kaltinimai, kad organizatoriai užsiima komercija. Bet po registracijos rezultatų tos kalbos kaip ir nurimo. Gal dėl to, kad paėmus procentais, tų mokamų vietų vos keletas? Pagrinde visos vietos nemokamos (blogeriams, žurnalistams, rėmėjams). Taigi, komercija lyg ir dingsta.

Žiniasklaida

Buvo išplatintas pranešimas apie konferenciją ir žiniasklaidoje. Kaip jau įprasta, daugiau buvo išsakoma kritika. Aišku, kai kur yra tiesos. Sutikčiau su pasakymu, kad Lietuvoje dar nėra nepriklausomo blogerio, kuris iš to gyventų (o gal vis tik yra?). Bet tai nereiškia, kad dėl to ši konferencija bus mirc'ininkų meet'as :-)

Dar manyčiau, kad ypač mūsų žiniasklaidai bloginimas turėtų būti ypatingai aktuali tema.

webdu.nulis komentaras

Aš asmeniškai esu patenkintas viskuo, kas yra daroma. Nuo kažko pradėti reikia. Ir tie visi lyginimai su užsienio konferencijom man skamba kiek kvailokai. Vietoj to, kad pasidžiaugt jog Lietuva stumiasi į priekį, darome iš savęs “specialistus” ir aukštai keliam galvas.

Nors prieš rašydamas sakiau sau, kad šios temos neliesiu. Nesusivaldžiau :-)

Iki susitikimo kovo 14 dieną, 31-ajame verslo centro „Europa“ aukšte.

 

Rodyk draugams

Nuo rytojaus Google pradės rodyti RSS prenumeratas


Tai tikrai džiugi žinia ypač mums, blogeriams. Nuo rytojaus (2007 02 17) Google pradės rodyti RSS prenumeratas. Iki šiol, jei naudojote Google Reader ar HomePage kaip RSS skaitytuvą, tokie servisai kaip FeedBurner negalėjo to parodyti, t.y. blogeris negalėjo tiksliai žinoti, kiek turi prenumeratorių.Panašios temos:

 

Rodyk draugams

Google plečia reklamos pasiūlą

Jau turbūt nieko nestebina žinios apie Google pirkinius. Šį kartą buvo nupirkta “Adscape” kompanija už 23.000.000$, kuri siūlo reklamuotis virtualioje erdvėje - žaidimuose. Iš senų laikų (prieš kokius 3-4 metus) pamenu, kad kai kuriuose žaidimuose budavo statinės reklamos stenduose, ar kur kitur. Dabar ši idėja kur kas labiau išdirbta, ir bet kuri kompanija panorėjus gali reklamuotis tuose virtualiuose reklamos stenduose.

virtual_ads

Ir čia kaip įprasta, Google nemiega. Galim trumpai apžvelgt, kokias sritis jau užvaldė (ar siekia to):

 1. Web puslapiai
 2. Internetinė televizija
 3. Radijas
 4. Žemėlapiai
 5. Žaidimai

Kas toliau?

Rodyk draugams

Pasidalink savo Google Reader RSS srauto temomis

Visai nesenai Google Reader paleido naują galimybę parodyti pasauliui savo RSS srautą, t.y. publikuoti bloge šio skaitytuvo “Shared” temas. Konfiguracija labai paprasta: nustatai antraštę, spalvų gamą bei temų kiekį. Toliau įterpi į blogo šabloną kodo eilute ir viskas.

google_reader_trics

Panašios temos:

Rodyk draugams

Paieškos variklių optimizavimas: nuorodų katalogai

Tai vienas iš geresnių būdų, kaip pakelti puslapio PageRank. Pagrindinis bei naudingiausias nuorodų katalogas - dmoz.org. Beje, jis nemokamas (kas yra ypač reta).
Šiek tiek nustebau, pamatęs savo blogą jau užregistruotą. Nors po savaitės nuo įkūrimo mėginau pats tą padaryti, tačiau tuo metu gan ilgą laiką naujų nuorodų nepriėmė.

Tačiau yra ir nemažai kitų būtų, kaip optimizuoti svetainę paieškos varikliams, plačiau - blog@webdunulis.lt

Rodyk draugams

Pakeliui į Web 2.0: pravda.lt


Prieš kelias dienas startavo naujasis pravda.lt. Projektas įdomus. Kažkas naujo Lietuvoje einant link Web 2.0.

Kadangi visas šis reikalas tik startavo, tai jo turinį vertinti būtų kiek sunkoka ir nekorektiška (tuo labiau, kad čia individualus klausimas jau). Bet norėčiau aptarti grafinį apipavidalinimą (GUI) bei funkcijas.

Pirmiausia apie funkcijas. Iš esmės, nieko naujo. Tas pats reitingavimas, žymės, populiariausios temos, autoriai, dienos. Nors kaip pradžiai, gal ir užtektų. Nereiktų pamiršti, kad produktas Lietuviškas.

Toliau grafinis apipavidalinimas. Čia jau matom naujų, neįprastų vaizdų. Temos sudėliotos i blokelius, panaudota nemažai  Web 2.0 stiliaus. Viskas būtų gražu, jei nebūtų užmirštas pats skaitytojas.

Na tarkim imam vieną temą, kas svarbiausia? Pavadinimas, mini aprašymas bei reitingas. O ką matom? Foto (dažniausiai ne į temą), balsavimo “knopkes” ir pavadinimą. Ir tik iš mažiausiai pastebimų žymių galima nuspręsti apie ką tema. Argi taip turi būti?

Bet aišku, neskaitant šių minusų/trukumų, tai sveikintinas Lietuviškas (galima sakyt Web 2.0) sprendimas. Esmė, kad jau yra kažkas daroma naujo. Sėkmės jiems.

Panašios temos:

 

Rodyk draugams

Parodija: Skelbimas vairuotojams

 


Na ką, “webdunulininkas” dar gyvas. Praėjo nemažai laiko  nuo paskutinės rašytos temos, buvo tam priežasčių. Bet grįžtam į ritmą.

Šiandien perskaičiau kolegos blogerio “juokelį” kaip atrodytų darbo skelbimas vairuotojui, jeigu reikalavimai būtų kaip programuotojui jo darbe (Lietuvoje):

siulome darba vairuotojui. Reikalavimai: aukstasis isilavinimas, profesionali darbo patirtis vairuojant troleibusus, tramvajus, traukinius, laivus, funikulierius, metro, ekskavatorius bei valdant

atomines elektrines. Ralio varzybu bei lektuvu dispecerio patirtis butina. Kandidatas privalo tureti patirty gaminant dyzelinius variklius bei turbinas. Taip pat butina tureti BMW, Mercedes, KamAZ ir

Boeing inzinieriaus sertifikatus. Gali buti studentas. Privalumai: darbo patirtis tiesiant kelius, dazant kebulus. Atlyginimas:600 litu

Ir tam būčiau linkęs pritarti. Visai nesenai įdomumo dėlei peržvelgiau darbo skelbimus internete. Reikalavimai visur praktiškai tie patys: PHP, MySQL, CSS, HTML, XML, JavaScript, anglų, rusų kalbos ir dar krūva reikalavimų.

Aš manau kur kas efektyvesnis darbas vyktų turint atskirus 3 kiekvienos srities specialistus-darbuotojus, t.y. PHP+MySQL, HTML+CSS bei JavaScript(AJAX). Čia aišku kalbant apie internetinių puslapių kūrimą.

Kažkada ir aš buvau “universalus”, darydavau viską. Bet taip niekad nebūsi tikru specialistu.

 

Rodyk draugams