BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Google Gears leis naudotis web aplikacijomis neturint interneto ryšio

Šiandien turim dar vieną puikią žinią - Google Gears.  Šis Firefox bei IE  papildas leis naudotis web aplikacijomis neturint interneto ryšio.  O kai jis atsiras, turinys automatiškai sinchronizuosis.

google_gears_downloading

Kol kas kiek bandžiau, veikia tik su Google Reader. Bet aišku, tai tik laiko klausimas. Turbūt laukiamiausias palaikymas  yra Gmail bei Google Docs.

google_gears_offline_reader

Kaip pastebėjote, kol kas siunčiamas tik tekstas. Galbūt vėliau bus išsaugojama ir media. 

Rodyk draugams

Stulbinanti naujiena - Google Maps Street View

Kolega blogerė šiandien man  pranešė gan svarbią naujieną - pasirodė nauja “Street View” funkcija Google Map’suose. Trumpai tariant, atsirado galimybė per savo monitorių pamatyti bet kurią pasaulio gatvę iš visų kampų (ok, šiek tiek padauginau - kada nors..).

google_maps_street_view

Iki mūsų Lietuvos toks dalykas turbūt dar ilgai eis. Bet kokiu atveju, ši galimybė mane sužavėjo.

 

Rodyk draugams

Darbas su CakePHP: 1.1 ar 1.2? Ką pasirinkti?

Tai manau svarbus klausimas prieš pradedant kurti projektą. Kurią versiją pasirinkti? Tuo labiau, jeigu dar nesate susidūrę su šiuo PHP karkasu. Trumpai pamėginsiu paaiškinti:

1.1.x.x

Pirmiausia, tai stabili versija. Visos esamos funkcijos veikia be rimtesnių sutrikimų (be abejo, smulkių klaidelių visada pasitaiko). Kuriant projektą ant šios versijos galima būt ramiu, jog neišlys kokia kritinė klaida ir neužlūš visas tinklapis. Kitas didelis pliusas - dokumentacija.  Visas šuo metu esamas manual’as yra tik 1.1 versijai, daugybe geros informacijos Google grupėse, ar šiaip bloguose yra pagrinde šiai versijai.

Skamba gražiai? Bet. 1.1.x.x ir liks toks koks yra. Pasirodys tik klaidų taisymai, be jokių naujų funkcijų ir galimybių. Viską ko reiks papildomai, reiks kurti savom rankom ir smegenims.

1.2.x.x

Čia su naujovėm visai kiti reikalai. Jų begalės. Tiesa, dauguma jų niekur neaprašytos. Teks patiems skaityti API, nagrinėti kodą, kad suprast kas kaip veikia ir kaip visą tai panaudot. Nors didesnės naujovės jau yra aprašomos pačių developer’ių. Bet dokumentacijos dar labai trūksta, todėl pradedančiajam gali pasirodyti nelengva.

Dar vienas blogumas tame, jog tai tik “alpha” versija. Bet kada gali išlysti kritinė klaida, ir gan skaudžiai paveikti projektą. Nors iš mano praktikos tai buvo tik viena, susijusi su sesijomis (kuri jau berods ištaisyta).

Tai štai, tokie yra pagrindiniai skirtumai. Ką pasirinkti reiktų spręsti tik jums. Ar stabilumą bei dokumentaciją, ar šiek tiek rizikos, naujas galimybes bei vargą aiškinantis jas. Aš pradėjau nuo 1.1, po to perėjau prie 1.2.

Galima pirmiausia dirbti ant 1.1, paskui jį pritaikyti 1.2, bet nemanau, kad tai būtų geras sprendimas. Kadangi kai kurios pačio rašytos funkcijos taps nereikalingos, nes jau tai bus integruota 1.2, toliau teks pavargti, kad senas kodas veiktų be priekaištų ant naujos versijos. Žodžiu bus išmesta nemažai brangaus laiko.

Pabaigoje išvada būtų tokia - jeigu ruošiamas projektas yra suplanuotas toks koks iš pradžių ir nenumatyta plėtojimo ateityje, galbūt verta pagalvot apie 1.1. Kitu atveju aš rinkčiausi 1.2 (su šiokia tokia rizika).

(Temos idėja paimta iš cakebaker)

Panašios temos:

 

Rodyk draugams

topix.lt mygtukas Jūsų Bloge

Apie šį digg tipo puslapį sužinojau po INERNETAS_LT paskelbimo. Labai būtų gerai, jeigu neatsitiktų kaip su daugeliu lietuviškų projektų - sukuriama ir pamirštama. Nors lyg ir čia jau dirba įmonė prie to, todėl toks likimas mažiau gresia. Kaip pats autorius teigia, ši žinia pasklido gal kiek per greit, todėl nėra viskas iš karto atidirbta, na bet bus stimulas tą daryti greičiau.

topix

Na o aš norėčiau pasidalinti informacija, kaip reikia įsidėti įvedimo/balsavimo mygtuką į savo blogą. Bet kadangi Blogas.lt neleidžia rašyti kodo eilučių, teks jas publikuoti kitur.

Kad būtų aiškiau, tai pirmos dvi eilutės rašomos “MAIN PAGE” šablono dalyje, o antra viena eilutė “ENTRY PAGE” dalyje.

Kol kas, kaip pastebėjote, tas mygtukas nėra pilnai išdirbtas, bet tikimės pagerėjimo :-)

Rodyk draugams

31 nuoroda, kuri padės sukurti bei plėtoti tobulą tinklapį

Pagalvojau, kad reiktų pasidalinti per kurį laiką sukauptomis naudingomis nuorodomis su visais. Visos jos yra atrinktos, ir labai rekomenduotinos peržiūrėjimui (ypač pradedantiesiems, nors ir profesionalai turėtų rast šį tą naudingo).

Taigi, pristatau 31 nuorodas, kurios gali duoti didelės naudos kuriant ar toliau vystant internetinius projektus, blogus ar kitos paskirties tinklapius:
Tinklapių kūrėjams/administratoriams
 

CSS

Dizainas

SEO

Blogai / Marketingas

Duomenų bazės

Rodyk draugams

2007 metų Web 2.0 karkasas - CakePHP

Visai džiugi žinia, jog CakePHP karkasas pripažintas kaip 2007 metų Web 2.0 geriausiu. Antra vieta atiteko Prototype, bei trečioji - “The Yahoo! User Interface“. Manau, kad tai ne mažas pripažinimas.

Tarp kitko, mingle2, kuri užėmė antrąją vietą tarp pažinčių portalų, yra sukurta ant CakePHP. Apie šį portalą galima rasti platesnį aprašymą.

Šaltinis: cakebaker

 

Rodyk draugams

Naujas atrastas programavimo redaktorius - Komodo Edit

Prieš kelias dienas pagaliau atradau savo PHP/HTML ir panašiems reikalams skirtą (Linux OS'ui) redaktorių - Komodo Edit. Nemažai teko  išbandyti, tuo pačiu ir bene geriausiu vadinamą Eclipse, bet nei vienas netiko.

Kodo peržiūrai ar greitam redagavimui puikiai tinka ir Bluefish, bet dirbant su rimtesniu projektu jau nėra patogu. Gaištamas laikas daugybėje situacijų. Tuo tarpu Eclipse man pasirodė per daug prikištas visko, “sunkus” ir nepatogus. O kitų bandytų programų pavadinimų net nepamenu, kadangi bandymai trukdavo labai trumpai.

Su Komodo Edit situacija kur kas geresnė. Tik įdiegus ir pasileidus supratau, kad tai mano programa. Lengva, patogi ir aiški vartotojo sąsaja, neprikišta bereikalingų funkcijų. Visai patiko kodo analizė (pabraukia klaidas ar šiaip perspėjimus). Yra ir daugiau spec funkcijų, bet dar nespėjau gerai jų išanalizuoti.

Nors jeigu kas nors naudojate kitas priemones (ne Eclipse ar Komodo) ant Linux operacinės sistemos, prašom pasidalinti. Galbūt pasitaikys kažkas dar geresnio.

Rodyk draugams

Kodėl buvo pradėta rašyti BlogDu aplikacija

Kadangi jau keliems skaitytojams kilo klausimų, kodėl pradėjau kurti BlogDu aplikaciją nuo nulio, todėl nusprendžiau šiek tiek parašyti šia tema.

Apie aplikacijos kūrimą jau galvoju nuo tada, kada pradėjau dirbti su CakePHP karkasu. Skiriant šiai veiklai tik 1-2h per parą, galima gan greitai ir nesunkiai develop'inti idėjas. Taigi, sukosi dvi pagrindinės - BLOGas, bei senai pradėtas, bet nutrauktas “100KM/L” projektas (jį žinos tik kai kurie Lietuvos Honda Klubo nariai, kadangi jie ir buvo pradinės idėjos testuotojai). Kaip jau supratot, pasirinkau pirmąjį variantą.

Tai tokia priešistorė. Toliau kalbant jau konkrečiai apie BlogDu, yra idėjų (neskaitant patogesnio valdymo, SEO žinių pritaikymo ir tuo pačiu išlaikant “legvumą”) kaip patys blogeriai galėtų uždirbti iš bloginimo. Sparčiai daugėja profesionalių blogų, todėl noriu jiems pasiūlyti sprendimus, galinčius iš to gauti ir finansinės naudos.

Tai manau atsako, kodėl pasirinkau kurti BLOGą nuo nulio, o ne daryti atskirus pluginus jau sukurtoms sistemoms.  Bus bandoma išrasti naują, patobulintą dviratį :-)

Panašios temos:

Rodyk draugams

BLOGo aplikacija kodiniu pavadinimu - BlogDu

Apie tai buvo užsiminta anksčiau, o dabar jau pristatau pirmąją šios aplikacijos viziją - BlogDu. Tai kol kas kodinis pavadinimas, pasiekus tam tikrą stadiją, aplikacija bus pervadinta.

Taigi, pristatau preliminarias tris versijas:

0.1.x
 • Vienas autorius – vienas blogas
 • Žymės (Tags)
 • Kategorijos
 • WYSIWYG redaktorius
 • Temų archyvas
 • Failų įkėlimas
 • User-friendly nuorodos

0.2.x

 • RSS temų bei komentarų srautas
 • XML Sitemap
 • Temų reitingavimas

0.3.x

 • Vienas blogas – daug autorių
 • Statistikos

Kai kurios idėjos bei funkcijos kol kas neįvardijamos, tai bus padaryta pasiekus 0.2.x ar net 0.3.x. Paliksim intrigą, tuo pačiu jas dar labiau “apšlifuosim”.

Taip pat, su šiuo projektu bus siekiama sukurti pirmąją CakePHP lietuvišką bendruomenę. Kartu norėčiau paskatinti blogerius prisidėti idėjomis/kritika, kad aplikacija išpildytų visus mūsų norus bei idėjas.

Rodyk draugams

Blogas.lt atnaujinimai

Atnaujinimo darbus pastebėjau dar vakar, kolegos qemm bloge. Duomenų apie tai, kas yra vykdoma nėra, bet pirma kas jau tuo metu matėsi, tai temos “balsavimai” - patiko/nepatiko. Tiesa, vakar dar neveikė. O šiandien pas kai kuriuos jau veikia. Sakyčiau labai naudinga funkcija, ypač jei tituliniame ši idėja bus išpildyta kažkokiu būdu.

blogas_lt_atnaujinimai_1

Vieno ko nesuprantu kol kas, tai kaip tas atnaujinimas vyksta. Ar kažkuriuose tag'uose atsiras ši funkcija, ar automatiškai įvedami nauji tag'ai į kiekvieną šabloną. Lauksim tolimesnių žinių.

Rodyk draugams