BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Laisvalaikio pasižaidimui - Labs.webdunulis.lt

Kaip jau pastebėjote, webdunulis temose vis dažniau aprašomi web kūrimo sprendimai, technologijos bei naujienos. Kartais norisi aprašyti bandymus, juos parodyti, tačiau blogo idėja (o dažniausiai Blogas.lt sistema) to neleidžia. Todėl jau senai sukosi mintys apie “papildymo” sukūrimą.

Taip gimė “Labs“. Pirminė šio sumanymo idėja yra parodyti su kokiomis technologijomis dirbu (ar domiuosi), trumpai su jomis supažindinti bei parodyti savo laisvalaikio darbus. Galbūt kažkuri iš vystomų idėjų susilauks dėmesio ir subūrus komanda bus plėtojama rimčiau. Laikas parodys.

Rodyk draugams

Tęsiant karkasų temą - Blueprint

Tiem, kurie dirba su CSS/HTML siūlyčiau atkreipti dėmesį į Blueprint. Tai lengvas, nesudėtingas CSS karkasas, kuris palengvins jums kasdieninį darbą kuriant/tobulinant šablonus. Panagrinėjus bent 15min jau galima kibti į darbą ir kurti savo šablonus.

BP Test_1187727766577

Standartiškai pirminis šablonas yra fixed (kol kas liquid nepalaiko) tipo 960px pločio. Padalintas į 14 stulpelių po 70px. Šis sprendimas beje bus pakeistas v0.5 versijoje į 24 stulpelius. Visus šiuos parametrus galima automatiškai sugeneruoti panaudojus šį įrankį.

Be stulpelių bei šriftų nustatymo, karkasas turi ir kelis gražius mygtukus.

Daug rašyti apie Blueprint neverta, viskas pasidaro aiškus panagrinėjus šiuos pavydžius:

 

Rodyk draugams

Programavimo kalba tampa jau nebesvarbi?

Benaršydamas po “web development” tipo blogus užtikau įdomią mintį - šiomis dienomis programavimo kalba tampa nesvarbi, svarbiausias jos karkasas. Ir ši mintis man pasirodė visai logiška. Šiais laikais “darbo jėga” bei laikas kur kas brangesni nei geležis. Todėl labai svarbus užduočių atlikimo greitis, patogumas, plėtojimas. O tai didelę įtaką turi būtent programavimo kalbos karkasai (nesileidžiant į gilesnius pamąstymus).

Pažvelgus į 2007 metų statistiką, pukiai matom, kaip Ruby kalba šauna į viršų. Ir viskas dėl Ruby On Rails. Va kaip karkasas gali populiarint net pačią kalbą. Tiesa, būtų įdomu pamatyti išskirtinai kalbų statistiką, naudojama internetinių projektų kūrime.

Grįžtant prie temos minties, karkasų naudojimą turbūt galima priskirti net Web 2.0 terminui. Kažin ar turėtume tiek daug įvairių start-up’ų, jeigu ne šie karkasai. Kiek laiko užtruktų viso programinio kodo rašymas nuo nulio.

Rodyk draugams