BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Tęsiant karkasų temą - Blueprint

Tiem, kurie dirba su CSS/HTML siūlyčiau atkreipti dėmesį į Blueprint. Tai lengvas, nesudėtingas CSS karkasas, kuris palengvins jums kasdieninį darbą kuriant/tobulinant šablonus. Panagrinėjus bent 15min jau galima kibti į darbą ir kurti savo šablonus.

BP Test_1187727766577

Standartiškai pirminis šablonas yra fixed (kol kas liquid nepalaiko) tipo 960px pločio. Padalintas į 14 stulpelių po 70px. Šis sprendimas beje bus pakeistas v0.5 versijoje į 24 stulpelius. Visus šiuos parametrus galima automatiškai sugeneruoti panaudojus šį įrankį.

Be stulpelių bei šriftų nustatymo, karkasas turi ir kelis gražius mygtukus.

Daug rašyti apie Blueprint neverta, viskas pasidaro aiškus panagrinėjus šiuos pavydžius:

 

Rodyk draugams

Pirmi žingsniai su Google Mashup

Šiandien gavau pakvietimą  testuoti naujo Google  serviso - Mashups.  Nors dar didele dokumentacija pasigirti negali, bet šį tą nuveikti jau galima. Perprasti sistemą nėra labai sunku, sakyčiau poros dienų bėgyje jau galima sukurti iš ties naudingų dalykų.  Kaip visad reikia tik idėjų ir entuziazmo.

Mano pirmasis mashup'as atrodo taip:

Google Mashup Editor_1182334562237

Kaip pastebėjote, tai elementarus RSS srauto atvaizdavimas. Keletas kur kas rimtesnių:

Nors “Task” kodas yra labai elementarus ir nesudėtingas. Google, kaip visada, eina teisingu keliu.

Rodyk draugams

Google Gears leis naudotis web aplikacijomis neturint interneto ryšio

Šiandien turim dar vieną puikią žinią - Google Gears.  Šis Firefox bei IE  papildas leis naudotis web aplikacijomis neturint interneto ryšio.  O kai jis atsiras, turinys automatiškai sinchronizuosis.

google_gears_downloading

Kol kas kiek bandžiau, veikia tik su Google Reader. Bet aišku, tai tik laiko klausimas. Turbūt laukiamiausias palaikymas  yra Gmail bei Google Docs.

google_gears_offline_reader

Kaip pastebėjote, kol kas siunčiamas tik tekstas. Galbūt vėliau bus išsaugojama ir media. 

Rodyk draugams

Naujas atrastas programavimo redaktorius - Komodo Edit

Prieš kelias dienas pagaliau atradau savo PHP/HTML ir panašiems reikalams skirtą (Linux OS'ui) redaktorių - Komodo Edit. Nemažai teko  išbandyti, tuo pačiu ir bene geriausiu vadinamą Eclipse, bet nei vienas netiko.

Kodo peržiūrai ar greitam redagavimui puikiai tinka ir Bluefish, bet dirbant su rimtesniu projektu jau nėra patogu. Gaištamas laikas daugybėje situacijų. Tuo tarpu Eclipse man pasirodė per daug prikištas visko, “sunkus” ir nepatogus. O kitų bandytų programų pavadinimų net nepamenu, kadangi bandymai trukdavo labai trumpai.

Su Komodo Edit situacija kur kas geresnė. Tik įdiegus ir pasileidus supratau, kad tai mano programa. Lengva, patogi ir aiški vartotojo sąsaja, neprikišta bereikalingų funkcijų. Visai patiko kodo analizė (pabraukia klaidas ar šiaip perspėjimus). Yra ir daugiau spec funkcijų, bet dar nespėjau gerai jų išanalizuoti.

Nors jeigu kas nors naudojate kitas priemones (ne Eclipse ar Komodo) ant Linux operacinės sistemos, prašom pasidalinti. Galbūt pasitaikys kažkas dar geresnio.

Rodyk draugams

Kaip “išsukti” naują internetinį projektą Lietuvoje?

Esu ne kartą skaitęs, jog užsienio rinkoje tai salyginai paprastas dalykas:

  • Sukurti tikrai gerą, patogų, naują projektą (turbūt ne pati paprasčiausia užduotis..)
  • Naujieną prastumti į Digg

Ir jeigu tavo kurinys tikrai geras, daug šansų, kad papildomai reiklamai išleisti tūkstančius pinigų nereiks. Nes iš karto sužinos tūkstančiai žmonių, aprašys kiti portalai, nemažai blogerių. Tuo pačiu gausi iš karto gerą nuorodų tinklą.

Toks būdas kur kas efektyvesnis nei išleisti šimtai (ar net tūkstančiai) $$$ už reklamą kituose tinklapiuose ar AdWords.

O ar įmanoma be papildomų išlaidų tą pasiekti Lietuvoje? Sunkiai. Nei vienas naujienų portalas nemokamos reklamos nedalina, o bendruomenės portalo neturim. Yra ambicijų tą padaryti su Lietblogs.lt, bet dar anksti kalbėti. Tiesa, dar kaip.tik.ten turim, bet kiek teko stebėti ten atsiradimas duoda tik keliasdešimt lankytojų per dieną. Vargu ar tokie skaičiai duos didelės naudos, neskaitant to, kad busi apšauktas spameriu.

Dauguma turbūt teigsit, kad rinka maža. Bet mūsų nedaug ir yra. Jeigu jau daugiau nei kas trečiuose namuose yra PC ir ~60% iš jų prijungti prie interneto tai vis tik nėra mažai. Aš galvoju kiek kitaip - mūsų internautai dar kiek per “jauni” (ne amžiumi, o išprusimu). Jeigu paanalizuotume anksčiau minėtus Lietblogs bei kaip.tik.ten lankytojus manau nesunkiai galima suprasti, kad dauguma jų yra patys blogeriai, ar bent jau juos skaitantys. Tai žmonės, kurie domisi kur kas daugiau nei “kas ką nušovė, ar su kuo išsiskyrė” (a.k.a Delfi ir kt.).

Mano išvada tokia - prireiks dar laiko, kol mūsų internetinė visuomenė pribręs rimtesniems informaciniams projektams, kur atsivertų nemokama reklamos galimybė. Nors tai reklama gal ir ne visai teisinga vadint.

 

Rodyk draugams

“BLOGai Lietuvoje” naujas RSS srautų projektas

Ne per seniausia startavo naujas RSS srautų projektas “BLOGai Lietuvoje“. Tai galima sakyt lietuviško “Blogsferos tinkle” atmaina. Ir iš pirmo žvilgsnio - vykus.

Pirmiausia todėl, kad pirmąjį kankina keletas kritinių klaidų, kaip vieno įrašo kartojimas po kelis kartus, kai kurios temos sudarko patį dizaino išdėstymą o ir pačias temas atvaizduoja pilnas. Ir kada susideda visos šios klaidos - vaizdas tampa ne koks. Tad atiduodam pagarbą Audriui Radzevičiui už puikią pradžią ir judam toliau.

Sceernshot_Blogai_lietuvoje

Be abejo, iš karto kažko užkabinančio tikėtis iš naujo projekto nereiktų. Blogų srautų dar nėra daug, bet per laiką turėtų auditorija susirinkti. Autoriui siūlyčiau užeiti į teminių blogų sąrašą ir papildyti jais. Yra ir daugiau jų, tiesiog reiktų paskirti tam laiko ir surankioti.

Nors, norėtųsi kad veiktų bent minimalus filtras nuo “99% šlamšto”, bet šitoje vietoje be abejo užvirs diskusijos - kas ir kaip tą filtrą sudarinės. Tad gal tegu lieka šis klausimas atviras vėlesniam laikui.

Svarbiausia, kad “BLOGai Lietuvoje” išliktų patogus ir aiškus akiai, bei kad padidėjus srautams ir lankomumui projektas “neužlinktų”. Aišku, dar norėtųsi, kad per laiką jis tobulėtu ir savo galimybėmis.

Sėkmės.

 

Rodyk draugams

Įrankis pagerinti jūsų blogo “usabillity”

Jau kuris laikas naudojų/testuoju gera “usabillity” gerinimo įrankį - Crazy Egg. Tiesa, nemokama versija kiek suvaržyta, bet paprastiems testams pilnai pakanka.

Viso šio reikalo esmė - kiek kartų ir kur lankytojai click'ina jūsų puslapyje. Tarkim jums reikia akcentuoti kažkokį grafinį elementą, tekstinę nuorodą ar dar kažką. Turbūt lengviausia būtų kaip pavyzdį paimti kažkokią norima parduoti prekę. Sugalvojam ją patalpinti įvairiose vietose (kairiam, dešiniam kampuose, viršuj, apačioj puslapio). Tada kiekvienam variantui leidžiam pabūti po savaitę ar daugiau (max laikas 90 dienų nemokamoje versijoje). Ir po šių testų tampa viskas aišku, kuris variantas pasiteisina labiausiai.

usabillity_test_1

usabillity_test_2

usabillity_test_3

Aišku, blogeriam gal taip ir nėra aktualu, kaip tarkim el. parduotuvėms, bet šį tą vis tiek galima nuveikti ir mums. Viskas priklauso nuo siekiamo tikslo.

 

Rodyk draugams

FeedBurner - RSS monopolininkė

Kaip Google užvaldė paieškas bei reklamos rinkas, taip FeedBurner RSS srautus. Turbūt jau retas blogas, kuris nesinaudoja jų paslaugomis. O naudotis tikrai verta. Begalė naudingų paslaugų, ir kuriuos nuolat didėja.

Jeigu jums įdomus tik turimų skaitytojų skaičius, užtenka tik užsiregistruoti. Šio tikslo vedamas tik įkūręs webdu.nulis, tą padariau ir aš. Tiesa, tik po Google nutarimo rodyti savo skaitytojus, ši galimybė įgavo pilnavertiškumą.

O tuos “suskaičiuotus” prenumeratorius galima parodyti bloge visiems:

Bet tik skaitytojų skaičiavimu monopolis nesibaigia. Yra dar ir daugiau paslaugų. Kaip “Headline Animator“. Tai kaip ir baneris, bet jame rodomos tavo blogo naujausios temos. Pvz:

 

webdu.nulis

Paprastas ir aiškus. Nors čia tik default'inis, jį galima susikurti kokį tik norite.

Dar iš didesnių paslaugų - “Site Stats“. Tiesa, tuo metu kai pats jį bandžiau veikė kiek lėtokai ir mažino blogo krovimosi greitį. Todėl nebenaudoju. Galbūt dabar jau ta problema išspręsta.

Leisti prenumeruotis lankytojams blogo įrašus galima ir el. paštu. Įterpiat į šabloną mažą HTML formą ir pirmyn. Nors tokių jau dabar ypač mažai.

Toliau yra begalės smulkesnių galimybių, kaip optimizuoti savo RSS srautą, pridėti papildomų funkcijų ir t.t. Tik nesiūlau jų visų iš karto pradėt naudoti. Vis tik reiktų atsirinkti, kas gali būti tikrai naudinga, o kas galbūt net trukdys.

Rodyk draugams

Nauji vėjai interneto naršyklėse (Firefox v3.0 v4.0)

Kaip aš perėjau nuo Windows XP prie Linux (Ubuntu)


Esu pastebėjęs, kad Digg portale dažnokai pasitaiko tokios temos, kada autoriai aprašo savo “kelia” nuo Windows operacinės sistemos prie Linux. Kadangi pats tą esu padaręs, aprašysiu ir aš.

Pirmiausia, kodėl tą padariau? Vienas iš didžiausių stimulų - naujovės. Esu bandęs Linux ir anksčiau, bet tai būdavo labiau “pasižaidimai” su OS, nei rimti ketinimai. Pradėjus sklisti kalboms apie Ubuntu, nutariau ir vėl išmėginti. Kadangi paskutinis mano bandytas Linux produktas buvo RedHat 6.1, tai pirmas įspūdis pabandžius Ubuntu 6.06 buvo “WoW” (kažką primena? :-) Palyginimas turbūt kaip Win 95 ir Win XP.

Instaliacija truko ~15min su keliais pelės paspaudimais. Nors jeigu neteko instaliuoti Linux, galbūt gali pasirodyti kiek kebloka su particijom ir failų sistemom. Nors išmėginimui visai nebūtina instaluoti, o paprasčiausiai dirbti pasikrovus iš CD, kadangi jis kartu yra ir LiveCD. Bet vis tik nepatarčiau, nes veikia iš tiesų lėtai. Čia tik susipažinimui su grafine aplinka.

Nepaminėjau, kad instaliuojama buvo į ne pirmos jaunystės Toshiba Satellite Pro laptopą. Bet visą hardware atpažino kuo puikiausiai. Turėjau tik problemų su Wifi PCMCIA korta. Teko nemažai pavargti, kol pradėjo teisingai veikti.

Bandant priversti veikti tą mano Wifi kortą, susipažinau su “Synaptic Pakage Manager”, “Add/Remove Applications” bei apt-get komanda. Ir aišku su visomis tinklo konfigūracijomis. Taip vakarais vargau kokią savaitę. Pamatytumėt mano veidą, kada pamačiau veikiantį Wifi tinklą.. :-)

Toliau puoliau prie darbinių reikalų. T.y. Apache, MySQL, PHP, Trac, CakePHP ir t.t. instaliavimo. Čia problemų jokių. Galima teigti, kad viskas ėjosi sklandžiai. Tekstinių bylų redagavimui pasirinkau populiariausią “Bluefish Editor”. Gal kiek ir nepatogų buvo po Windows'inio Notepad++, bet su laiku apsipratau.

Taigi, su darbiniais reikalais problemų neturėjau. Bet tuo metu man didžiausias minusas buvo Flash versija. Nepamenu kokia buvo aukščiausia, bet nerodydavo YouTube, Google Analytics grafikų ir t.t. O mintis naudoti Windows'inę Firefox naršyklę per emuliatorių man visai nepatiko. Todėl Ubuntu naudojimas dažniausiai buvo tik darbo reikalais. Vakarais sukdavosi seni Windows XP.

Tačiau viskas pasikeitė po Fash 9 versijos išleidimo Linux'am, bei iš Ubuntu 6.06 pakeitimo į Xubuntu 6.10. Dabar jau galėjau matyti visus puslapius. O antrą pakeitimą dariau dėl to, kad mano 1GHz Pentium procesorius nebuvo pakankamai spartus. Išmėginus Xubuntu darbas pagreitėjo pastebimai.

Dabar savo Desktop'ą su senais Windows XP įsijungiu tik informacijos persikėlimui. Ruošiuosi ir ten įdiegti Xubuntu su VMware playeriu Windows'am. Nes kartais dar prireikia kokios programėlės, kurios nėra (arba dar neradau) Linux'e. Toks sprendimas man asmeniškai kur kas geresnis nei dvi OS. kadangi nereik perkrauti sistemų, o tiesiog pačiame Linux pasileidi Windows.

Tai būtų tokia istorija. Prisėdus dabar prie Windows XP norisi kuo greičiau grįžti į savo Ubuntu.

Rodyk draugams