BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Laisvalaikio pasižaidimui - Labs.webdunulis.lt

Kaip jau pastebėjote, webdunulis temose vis dažniau aprašomi web kūrimo sprendimai, technologijos bei naujienos. Kartais norisi aprašyti bandymus, juos parodyti, tačiau blogo idėja (o dažniausiai Blogas.lt sistema) to neleidžia. Todėl jau senai sukosi mintys apie “papildymo” sukūrimą.

Taip gimė “Labs“. Pirminė šio sumanymo idėja yra parodyti su kokiomis technologijomis dirbu (ar domiuosi), trumpai su jomis supažindinti bei parodyti savo laisvalaikio darbus. Galbūt kažkuri iš vystomų idėjų susilauks dėmesio ir subūrus komanda bus plėtojama rimčiau. Laikas parodys.

Rodyk draugams

Reklama RSS sraute - teisėta ar ne?

Ši mintis sukasi jau gan senai. Kaip žinia, BLOGas.lt draudžia mokamą reklamą vartotojų bloguose. Nors čia taip pat kyla neaiškumų. Iš ko sprendžiama, ar reklama mokama ar ne, jeigu nėra prierašo kaip pvz “Affiliate.lt Reklama”, “Textads reklama” ar dar bet kuri kita. Paimkim blogerių priimtą standartą 125×125 - kas žino, kuris skydelis įdėtas nemokamai, kuris mokamai? Bet šį kartą aš ne apie tai.

Daugelis jau turbūt žinote, kad FeedBurner buvo nupirktas Google kompanijos. Nesenai buvo pranešta, kad prasidėjo darbai integruojant AdSense į RSS srautus. Taigi, atsiranda galimybė legaliai “prisidurti” kapeikų? Nes iš esmės, reklama talpinama jau ne BLOGas.lt sistemoje? Kažkodėl manau, kad visas šitas reikalas bus išspręstas blogerių nenaudai.

Rodyk draugams

Nori prisidėt prie Web 2.0′nuliškų idėjų skleidimo?

Jeigu Jus domina:

  • Naujos kartos internetiniai sprendimai (Web 2.0)
  • Web kūrimas bei vystymas
  • Google
  • eMarketingas
  • Internetinių sprendimų analizės
  • ir kita IT informacija

Jūs galite prisidėti prie šio blogo tobulėjimo bei Web 2.0 skleidimo įsidedant pas save šias nuorodas:

1. 125×125

banner webdunulis


Kodas
2. 88×31

banner webdunulis

Kodas
3. webdunulis Kodas

Rodyk draugams

Blogas.lt pradeda bendrauti su savo vartotojais

Labai pasigendu Lietuviškuose projektuose tarpusavio ryšio tarp “valdžios” ir vartotojų. O juk tas ryšys yra kur kas svarbesnis, nei tarkim viena kita nauja galimybė/funkcija kitoje vietoje/bendruomenėje. Atrodo paprasta gyvenimiška tiesa, bet ji turi didelės įtakos ir virtualioje erdvėje.

Todėl maloniai nustebau pamatęs Blogas.lt forumą. Šį kartą nekalbėsiu apie techninę pusę, o tiesiog išreikšiu, kad tai sveikintinas sprendimas.

Jeigu nebus taip, kaip su jų pačių blogu.

Rodyk draugams

webdunulis 125×125 skydelis

125×125 skydelių standartą Lietuviškoje blogsferoje pirmas pasiūlė INTERNETAS_LT. Šiai idėjai iš karto pritarė keletas blogerių ir taip po truputį šis standartas paplito gan plačiai.

Aš taip pat sakau UŽ, ir pristatau webdunulis 125×125 pirmąjį variantą:

webdunulis blog

Šio skydelio kodą galima rasti čia.

Rodyk draugams

Nuo šiol pilnas RSS srauto įrašas

Jau nuo labai senai, nesuprantamai dingo pilni įrašai iš RSS srauto. Išnaršiau visą Blogas.lt sistemą, rašiau administracijai, bet sutvarkyti nepavyko. Prieš kelias dienas RSS valdyme uždraudžiau srautą, ir po to vėl paleidau. Nežinau, ar toks mistinis veiksmas padėjo, ar vienam iš komentarų pasiskundimas (ir adminai sutvarkė), bet pastebėjau, kad dabar jau eina pilnas įrašas.

Tad jeigu dar nesat užsiprenumeravę, pats laikas tą padaryti - RSS 

Rodyk draugams

webdunulis keičia išvaizdą

Jau ne kartą esu užsiminęs, kad senokai galvoju apie išvaizdos keitimą. Štai ir atėjo ta diena. Kaip matote, pasikeitė blogo išvaizda radikaliai. Tikiuosi šis variantas nesuteiks kažkokių nepatogumų nuolatiniams skaitytojams, o naujieji greit pripras ;-)

Šablonas nėra pilnai išdirbtas, todėl gali pasitaikyti dar šiokių tokių kosmetinių pakeitimų.

Rodyk draugams

Blogas.lt atnaujinimai

Atnaujinimo darbus pastebėjau dar vakar, kolegos qemm bloge. Duomenų apie tai, kas yra vykdoma nėra, bet pirma kas jau tuo metu matėsi, tai temos “balsavimai” - patiko/nepatiko. Tiesa, vakar dar neveikė. O šiandien pas kai kuriuos jau veikia. Sakyčiau labai naudinga funkcija, ypač jei tituliniame ši idėja bus išpildyta kažkokiu būdu.

blogas_lt_atnaujinimai_1

Vieno ko nesuprantu kol kas, tai kaip tas atnaujinimas vyksta. Ar kažkuriuose tag'uose atsiras ši funkcija, ar automatiškai įvedami nauji tag'ai į kiekvieną šabloną. Lauksim tolimesnių žinių.

Rodyk draugams

Kur dingo webdunulis?

Turbūt nuolatiniai šio blogo skaitytojai kelia tokį klausimą jau kuris laikas. Per šį laiko tarpą vyko gan nemaži apmąstymai apie tolimesnius tikslus, bei siekius, kadangi pradiniai jau kaip ir pasiekti (nors tiesa sakant jų labai konkrečių ir nebuvo).

Iki šiol buvo rašoma be aiškios pozicijos kokiai auditorijai, todėl dabar webdunulis turinys taps labiau  profesionalesnis. T.y. labiau skirtas “advanced” vartotojams bei žmonėms dirbantiems internetinių projektų kūrime. Nebeliks bereikšmių temų.

Toliau bus pradėta rašyti open-source BLOGo web aplikacija ant CakePHP karkaso. Tai reiškia, kad greičiausiai teks palikti Blogas.lt bendruomenę, kadangi esama sistema jau senai netenkina. Bet šis klausimas dar paliktas atviras.

Kartu su šiomis naujovėmis turėtų pasirodyti ir kur kas originalesnis grafinis dizainas. Ši užduotis turbūt bus sunkiausia, nes dizainą pats kūriau jau gan senokai. Bet tikiu, kad dar galiu šį tą Web2.0 'iško išlaužti ;-)

Taigi, webdunulis niekur nedingo. Tiesiog išaugo iš pirmųjų “marškinių” ir ruošiasi naujiems.

Rodyk draugams

Naujas adresas webdunulis.lt bei jo konfiguracija

Šį kartą jau prašau jūsų patarimo. Kadangi su domenų konfigūravimu turėjau labai mažai patirties, tai dabar ir galvoju, ar čia mane “Interneto vizija” išdurinėja ar tikrai noriu nerealių dalykų.

Esmė, kad noriu adresą webdunulis.lt susitvarkyti taip, kad redirektintų į www.blogas.lt/webdunulis bet kartu ir turėtų MX įrašą “ASPMX.L.GOOGLE.COM”. iv.lt (kur ir pirkau) sako kad tai neįmanoma, ar tikrai?
O gal yra kokių kitų sprendimų šiam tikslui pasiekti?

Rodyk draugams