BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mambo 5 TVS bus perkurta ant CakePHP karkaso

Kaip skelbiama jų oficialiame pranešime, penktoji Mambo turinio valdymo sistemos versija bus perrašyta naujai panaudojus CakePHP karkasą. Komanda išanalizavo nemažai kitų karkasų ir pasirinko būtent šį.

Sakyčiau tai ne mažas pripažinimas.

Rodyk draugams

audience.lt naudoja CakePHP karkasą

Pasirodo, kad ši agentūra naudoja mano propaguojamą CakePHP karkasą. Tai bene pirmas mano aptiktas toks sprendimas Lietuvoje.

Screenshot-CakePHP : 404 Not found - Mozilla Firefox-1

Rodyk draugams

Ką tik išleista paskutinė CakePHP 1.2 alpha versija

Geros žinios visiems “kepėjams” - prieš kelias minutes buvo išleista paskutinė CakePHP 1.2 alpha versija. Kaip teigiama pranešime, programinis kodas stabilizuojasi ir sekanti versija jau bus “beta”. Būtų iš tiesų labai gerai, jeigu pradėtų daugėti ir 1.2 dokumentacijos.

P.S. Kas iš skaitytojų dirba su CakePHP?

Rodyk draugams

Darbas su CakePHP: 1.1 ar 1.2? Ką pasirinkti?

Tai manau svarbus klausimas prieš pradedant kurti projektą. Kurią versiją pasirinkti? Tuo labiau, jeigu dar nesate susidūrę su šiuo PHP karkasu. Trumpai pamėginsiu paaiškinti:

1.1.x.x

Pirmiausia, tai stabili versija. Visos esamos funkcijos veikia be rimtesnių sutrikimų (be abejo, smulkių klaidelių visada pasitaiko). Kuriant projektą ant šios versijos galima būt ramiu, jog neišlys kokia kritinė klaida ir neužlūš visas tinklapis. Kitas didelis pliusas - dokumentacija.  Visas šuo metu esamas manual’as yra tik 1.1 versijai, daugybe geros informacijos Google grupėse, ar šiaip bloguose yra pagrinde šiai versijai.

Skamba gražiai? Bet. 1.1.x.x ir liks toks koks yra. Pasirodys tik klaidų taisymai, be jokių naujų funkcijų ir galimybių. Viską ko reiks papildomai, reiks kurti savom rankom ir smegenims.

1.2.x.x

Čia su naujovėm visai kiti reikalai. Jų begalės. Tiesa, dauguma jų niekur neaprašytos. Teks patiems skaityti API, nagrinėti kodą, kad suprast kas kaip veikia ir kaip visą tai panaudot. Nors didesnės naujovės jau yra aprašomos pačių developer’ių. Bet dokumentacijos dar labai trūksta, todėl pradedančiajam gali pasirodyti nelengva.

Dar vienas blogumas tame, jog tai tik “alpha” versija. Bet kada gali išlysti kritinė klaida, ir gan skaudžiai paveikti projektą. Nors iš mano praktikos tai buvo tik viena, susijusi su sesijomis (kuri jau berods ištaisyta).

Tai štai, tokie yra pagrindiniai skirtumai. Ką pasirinkti reiktų spręsti tik jums. Ar stabilumą bei dokumentaciją, ar šiek tiek rizikos, naujas galimybes bei vargą aiškinantis jas. Aš pradėjau nuo 1.1, po to perėjau prie 1.2.

Galima pirmiausia dirbti ant 1.1, paskui jį pritaikyti 1.2, bet nemanau, kad tai būtų geras sprendimas. Kadangi kai kurios pačio rašytos funkcijos taps nereikalingos, nes jau tai bus integruota 1.2, toliau teks pavargti, kad senas kodas veiktų be priekaištų ant naujos versijos. Žodžiu bus išmesta nemažai brangaus laiko.

Pabaigoje išvada būtų tokia - jeigu ruošiamas projektas yra suplanuotas toks koks iš pradžių ir nenumatyta plėtojimo ateityje, galbūt verta pagalvot apie 1.1. Kitu atveju aš rinkčiausi 1.2 (su šiokia tokia rizika).

(Temos idėja paimta iš cakebaker)

Panašios temos:

 

Rodyk draugams

2007 metų Web 2.0 karkasas - CakePHP

Visai džiugi žinia, jog CakePHP karkasas pripažintas kaip 2007 metų Web 2.0 geriausiu. Antra vieta atiteko Prototype, bei trečioji - “The Yahoo! User Interface“. Manau, kad tai ne mažas pripažinimas.

Tarp kitko, mingle2, kuri užėmė antrąją vietą tarp pažinčių portalų, yra sukurta ant CakePHP. Apie šį portalą galima rasti platesnį aprašymą.

Šaltinis: cakebaker

 

Rodyk draugams

CakePHP - įvadas, įdiegimas, konfigūravimas

Įvadas

Kadangi šis PHP programavimo kalbos karkasas jau tapo mano pagrindine darbo priemone, pamaniau, kad laikas pradėti rašyti apie jį daugiau. Tuo labiau, kad jau senokai berašiau kažką tikrai naudingo.

Apie patį CakePHP esu jau rašęs anksčiau, bet tuo metu buvau tik susipažinęs su šiuo karkasų. Pradėjęs juo domėtis, man jis patiko vis labiau.

Taigi, pradėsim šią temą nuo įdiegimo bei konfigūravimo. Beje, bus kalbama apie naudojimą tik Linux operacinėje sistemoje. Jeigu bus kokių skirtumų Windows'uose iš karto atsiprašau - teks patiems išsiaiškinti.

Įdiegimas bei konfigūravimas

Reikalavimai:

 • HTTP serveris su sesijų palaikymu bei mod_rewrite (neprivaloma).
 • Nemažesnės PHP versijos kaip 4.3.2.
 • Duomenų bazės (MySQL, PostgreSQL, ADODB).

Parsisiųsti CakePHP galima iš jų svetainės. Toliau yra du variantai konfigūravimo:

 • Kada CakePHP branduolys, aplikacija ir viešos bylos viename kataloge.
 • Ir visos šios dalys atskirai.

Pirmojo varianto aptarti manau plačiau nereikia. Tiesiog išarchyvuoji viską į vieną katalogą ir pirmyn. Toks atvejis pilnai tenkina, kada CakePHP bus naudojamas vienam projektui. Bet jeigu jų daugiau, kam tada tiek bereikalingų bylų, katalogų? Tai tikrai nepatogu. Tuo labiau, kad ir saugumas padidėja.

Einam prie antrojo varianto - išskiriam tris dalis:

 • branduolys  cake_1.x.x/cake
 • aplikacija  cake_1.x.x/app
 • viešos bylos cake_1.x.x/app/webroot 

Susigalvojam kaip kam patogiau saugojimo “vietas”. Pas mane branduolys saugojamas /usr/share/cake_1.x.x/
Šiame kataloge yra “cake” katalogas bei index.php, .htaccess bylos. T.y. iš parsisiųsto archyvo ištrinti app ir docs katalogai.

Aplikacijos saugomos /var/cake_apps/ kataloge. Jose yra paimtas ir išarchyvuotas “app” katalogas tik jau su projekto pavadinimu. O jis bus tarkim “test”. Taigi turim /var/cake_apps/test ir jame jau “config” katalogas su index.php bei .htaccess bylomis.

O viešos bylos ten, kur nurodyta HTTP serverio konfigūracijoje. Mano atveju /var/www/. Tai iš CakePHP archyvo paimam app/webroot ir išarchyvuojam /var/www/test (”test” mūsų projekto pavadinimas).
Toliau belieka tik pakoreguoti /var/www/test/index.php bylą, į ją įrašant šias eilutes:

define('ROOT', '/var/cake_apps');
define('CAKE_CORE_INCLUDE_PATH', '/usr/share/cake_1.x.x');
define('APP_DIR', 'test');

Surinkę naršyklės adreso eilutėje http://localhost/test/ turėtumėte išvysti rezultatą :-)

Rodyk draugams

webdu.nulis pristato - CakePHP Search Engine

Kadangi pradėjau pats dirbti su CakePHP karkasu, tai tenka nemažai ieškoti informacijos šia tema. Todėl nusprendžiau pasilengvinti sau (bei kitiems) gyvenimą ir sukurti paieškos variklį - “CakePHP Search Engine“.

Sudėjau šias nuorodas (jei kas žino papildomų rimtų resursų, prašom pasidalinti):

 • http://sentino.wordpress.com/ 
 • http://othy.wordpress.com 
 • http://cakebaker.wordpress.com 
 • http://rossoft.wordpress.com 
 • http://www.nolimit-studio.com/baking/ 
 • http://www.h3rald.com 
 • http://partridge.wordpress.com/ 
 • http://www.avatarfinancial.com/pages/cake/ 
 • http://www.snook.ca/archives/php/cakephp_is_it_w_1/ 
 • http://www.cakephpforum.com/ 
 • http://withcake.com/ 
 • http://wiki.cakephp.org/ 
 • http://www.cakephp.org 
 • http://manual.cakephp.org 
 • http://api.cakephp.org 
 • http://trac.cakephp.org 
 • http://www.cakephp.org/pastes 
 • http://groups.google.com 
 • http://CakeForge.org 
 • http://del.icio.us/popular/cakephp/

Panašios temos:

Rodyk draugams

PHP framework: CakePHP verta ar ne?

Pusę nakties praleidęs ieškant atsiliepimų apie šį framework'ą nutariau pasidomėti, ką apie tai mano Lietuvos PHP guru. Kadangi google'je rasti to nepavyko.

Iš pirmo žvilgsnio, tai lengvai suprantamas, aiškus ir patogus framework'as (subjektyvu). Kaip daugelis teigia - bandymas klonuoti Ruby On Rails (nors PHP on Trax dar panašiau).

Bet esminis mane dominantis klausymas - tai greitis ir stabilumas. Nepavyko rasti pavyzdžių, kad CakePHP būtų panaudotas stambiems projektas (po kelis šimtus tūkstančių pravertimų per dieną, be lūžimų ir pan.). Nors keli bandymai verti dėmesio.

Taigi, labai būtų įdomu sužinoti kitų nuomones, kurie jau kurį laiką dirba su CakePHP. Nors greitis, galbūt ne toks svarbus kaip stabilumas. Sunku būtų apskaičiuot, kas labiau apsimoka - ar greit, aiškiai ir patogiai kurti projektą ir naudoti našesnę geležį, ar vis tik lėčiau, sunkiau, bet su silpnesne geležimi.

Rodyk draugams

CakePHP Search Engine

 

   
   
   
   
 

        

Rodyk draugams