BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Vartotojo sąsajos atnaujinimai Google Groups’uose

Turbūt būsiu pirmasis tai pastebėjęs :-) Jau kuris laikas nerodė diskusijų vienoje Google Groups grupėje. “Klaida” pamaniau. Nė velnio! Pasirodo vykdomi atnaujinimai. Kiek matosi, tai keičiamas temų išdėstymas:

Google Groups atnaujinimai

Kuris iš tiesų yra patogesnis ir aiškesnis. Galbūt atnaujinimų bus ir daugiau.

Rodyk draugams

Problemos Google viduje?

Per pastarąsias kelias dienas jau 2 svarbūs darbuotojai paliko Google kompaniją. Sutapimas, ar kažkas daugiau?

Pirmasis buvo Jason Shellen (dirbo prie Blogger ir Google Reader), šiandien tą padarė ir Pedram Keyani (dirbo prie Orkut). Abiejų priežastys panašios - noras išbandyti kažką naujo.
Galbūt iš tiesų darbas jiems tapo monotonija ir nieko kito nebeliko kaip tik išeiti. O gal vis tik nėra taip viskas gerai pačios kompanijos viduje?

Rodyk draugams

Google X

Ar žinojote, kad yra kuriami pradiniai, alternatyvus Google paieškos puslapiai kodiniu pavadinimu “Google X”? Tai trečiųjų  asmenų (nesusijusių su pačia Google kompanija) puslapiai su pagražinta/patobulinta  vartotojo sąsaja.  Toliau visa paieška vykdoma  naudojant įprastą Google paiešką.

Praktiškos naudos kaip ir nėra, bet yra tikrai gražių darbų:

http://google.vc/google.html

GoogleX_google.vc

http://googlex.bobnatcho.com/v1.0/

GoogleX_googlex.bobnatcho.com v1.0

http://www.cooleon.us

GoogleX cooleon.usAtnaujinta [2007.06.28 00:35]


Pasirodo, Google X yra jų pačių “Google Labs” projektas (tiesa, nutrauktas).

Rodyk draugams

Google Docs “keičia marškinius”

Šiandien atsidaręs Google Docs ištariau “WOW”. Visiškai nauja grafinė sąsaja! Ir tikrai kur kas geresnė. Senoje versijoje, reikdavo kartais gerai pasiknisti, kol atrandi senus dokumentus. O dabar viskas labai gražiai, suprantamai išdėstyta:

New Google Docs GUI

Kas naujo?

  • Nauja grafinė sąsaja.
  • Žymės (tag) vaizduojamos kaip katalogai. Jūsų dokumentas gali priklausyti keletui katalogų (tos pačios žymės).
  • Dinaminiai auto-pasiūlymai paieškos laukelyje.
  • Drag-and-drop

Rodyk draugams

Google įsigijo GrandCentral

 Kad Google perka kompanijas tai jau tikrai nieko nestebina. Vos ne kasdieniškas reiškinys. Bet šį kartą labai sudomino pats pirkinys - GrandCentral.

Tai “vienas numeris visam gyvenimui”. Nebereiks jaudintis, kad keičiasi jūsų telefono numeris, kai pereinate pas kitą operatorių, kai keičiate planą, ar tiesiog laikinai jis pakeičiamas. O galbūt turite ne vieną mobilų? GrandCentral leidžia prijungti tiek numerių, kiek norite, ir sujungia viską į vieną. Toliau galima kiekvieną skambutį nukreipti į kokį nori savo numerį/telefoną (asmeniniai, darbiniai reikalai ar pan.) ar tiesiog visi aparatai skambės vienu metu.
Įsivaizduokit nustatote, kad jei skambina darbo reikalais, ne darbo metu - jūsų telefonas išjungtas. Arba iš vis blokuoti tam tikrus numerius. Pritaikimų begalės.

GrandCentral: Forwarding Phones - One number for all your phones, for life_1182860551909GrandCentral: GC Mobile Inbox - Access your messages selectively, even old ones_1182860661077

O tų galimybių yra kur kas daugiau, nei paminėjau. Bet neišbandžius praktiškai, nėra reikalo kalbėti plačiau. Kiekvienas gali jas pasiskaityti pats.

O dabar įsivaizduokit, kaip šią sistemą išnaudos Google… Net neabejoju, kad vėl gali pasipilti kaltinimai dėl privatumo pažeidimų. Bet kokios galimybės!

Rodyk draugams

Stulbinanti naujiena - Google Maps Street View

Kolega blogerė šiandien man  pranešė gan svarbią naujieną - pasirodė nauja “Street View” funkcija Google Map’suose. Trumpai tariant, atsirado galimybė per savo monitorių pamatyti bet kurią pasaulio gatvę iš visų kampų (ok, šiek tiek padauginau - kada nors..).

google_maps_street_view

Iki mūsų Lietuvos toks dalykas turbūt dar ilgai eis. Bet kokiu atveju, ši galimybė mane sužavėjo.

 

Rodyk draugams

Google prezentacijų produktas patvirtintas

Jau gan senai sklando gandai apie PowerPoint atitikmenį Google Docs pakete. Vakar tai buvo patvirtinta. Šį kartą Google įsigijo kompaniją “Tonic Systems” kuri dirbo prie prezentacijų kūrimo bei failų konvertavimo.

google_plus_toxic

Ką gi, turėsim praktiškai pilną MS Office'ą online.

Rodyk draugams

Nuo šiol Google primena kur ir kada ieškojai

Šiandien pastebėjau naują Google Search papildymą - paieškos rezultatuose parodo kada ir kiek kartų buvo paspausta ant vieno iš rezultatų:

google_search_screenshot

Aišku, tokia galimybė atsiranda tik tada, kada esi neatsijungęs nuo savo Google Account.

Rodyk draugams

GoogleOS mobiliems telefonams?

Jau gan senokai yra kalbama, kad Google rimtai žengia į mobiliųjų telefonų rinką. Per mobiliuosius jau galima naršyti Google Maps, tikrinti Gmail paštą, vykdyti paiešką, gauti Google Calendar priminimus ir pan.

O visai nesenai, Google Operating System blogas išvedė teoriją, jog Google gali sukurti netgi visą operacinę sistemą jiems. Tokios teorijos priežastis yra 2005 metais nupirktos dvi kompanijos (”Android” ir “Skia”). Abi jos dirbo prie mobiliųjų telefonų programinės įrangos. dar šiek tiek anksčiau pasirodė informacija, kad kai kuriuose naujuose Samsung telefonuose jau bus integruotos Google Maps bei Gmail Java programos.

Kad Google ruošiasi rimtai konkuruoti mobiliųjų telefonų rinkoje tai manau jau nieko nestebina. Tik klausimas, kaip stipriai į ją įžengs. Su nauja OS? Konkuruos su iPhone? Sukels revoliuciją?

Rodyk draugams

Google plečia reklamos pasiūlą

Jau turbūt nieko nestebina žinios apie Google pirkinius. Šį kartą buvo nupirkta “Adscape” kompanija už 23.000.000$, kuri siūlo reklamuotis virtualioje erdvėje - žaidimuose. Iš senų laikų (prieš kokius 3-4 metus) pamenu, kad kai kuriuose žaidimuose budavo statinės reklamos stenduose, ar kur kitur. Dabar ši idėja kur kas labiau išdirbta, ir bet kuri kompanija panorėjus gali reklamuotis tuose virtualiuose reklamos stenduose.

virtual_ads

Ir čia kaip įprasta, Google nemiega. Galim trumpai apžvelgt, kokias sritis jau užvaldė (ar siekia to):

  1. Web puslapiai
  2. Internetinė televizija
  3. Radijas
  4. Žemėlapiai
  5. Žaidimai

Kas toliau?

Rodyk draugams