BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Išanalizuokim puslapio krovimąsi

Nesenai atradau dar vieną puikų Web 2.0 web įrankį - Pingdom Tools. Šis įrankis labai pravers tinklapių kūrėjams, kuriems svarbu krovimosi greitis (o jis turėtų būti svarbus kiekvienam!), kadangi jis analizuoja kuris elementas kiek laiko kraunasi (ir kodėl). Viskas pateikiama labai aiškiai ir suprantamai.

Pingdom Tools

Taip pat galima sužinoti ir įvairių elementų atskirai “svorį” bei kitus kriterijus:

Pingdom Tools

Rodyk draugams

topix.lt mygtukas Jūsų Bloge

Apie šį digg tipo puslapį sužinojau po INERNETAS_LT paskelbimo. Labai būtų gerai, jeigu neatsitiktų kaip su daugeliu lietuviškų projektų - sukuriama ir pamirštama. Nors lyg ir čia jau dirba įmonė prie to, todėl toks likimas mažiau gresia. Kaip pats autorius teigia, ši žinia pasklido gal kiek per greit, todėl nėra viskas iš karto atidirbta, na bet bus stimulas tą daryti greičiau.

topix

Na o aš norėčiau pasidalinti informacija, kaip reikia įsidėti įvedimo/balsavimo mygtuką į savo blogą. Bet kadangi Blogas.lt neleidžia rašyti kodo eilučių, teks jas publikuoti kitur.

Kad būtų aiškiau, tai pirmos dvi eilutės rašomos “MAIN PAGE” šablono dalyje, o antra viena eilutė “ENTRY PAGE” dalyje.

Kol kas, kaip pastebėjote, tas mygtukas nėra pilnai išdirbtas, bet tikimės pagerėjimo :-)

Rodyk draugams

31 nuoroda, kuri padės sukurti bei plėtoti tobulą tinklapį

Pagalvojau, kad reiktų pasidalinti per kurį laiką sukauptomis naudingomis nuorodomis su visais. Visos jos yra atrinktos, ir labai rekomenduotinos peržiūrėjimui (ypač pradedantiesiems, nors ir profesionalai turėtų rast šį tą naudingo).

Taigi, pristatau 31 nuorodas, kurios gali duoti didelės naudos kuriant ar toliau vystant internetinius projektus, blogus ar kitos paskirties tinklapius:
Tinklapių kūrėjams/administratoriams
 

CSS

Dizainas

SEO

Blogai / Marketingas

Duomenų bazės

Rodyk draugams

Patarimas naudojantiems FeedBurner - Ping funkcija

Ankstesnėje temoje pamiršau paminėti, kad FeedBurner tikrina Jūsų RSS srautus kas 30min. Todėl jei norite, kad Jūsų srautas būtų atnaujintas iš karto, nueinam į Ping FeedBurner ir įvedam blogo adresą. Persikrovus, ir atsinaujinus srautui, įsikeliam tą puslapį į bookmark'us ir spustelim kiekvieną karta sukūrus naują įrašą.

Rodyk draugams

Pasidalink savo Google Reader RSS srauto temomis

Visai nesenai Google Reader paleido naują galimybę parodyti pasauliui savo RSS srautą, t.y. publikuoti bloge šio skaitytuvo “Shared” temas. Konfiguracija labai paprasta: nustatai antraštę, spalvų gamą bei temų kiekį. Toliau įterpi į blogo šabloną kodo eilute ir viskas.

google_reader_trics

Panašios temos:

Rodyk draugams

Paieškos variklių optimizavimas: nuorodų katalogai

Tai vienas iš geresnių būdų, kaip pakelti puslapio PageRank. Pagrindinis bei naudingiausias nuorodų katalogas - dmoz.org. Beje, jis nemokamas (kas yra ypač reta).
Šiek tiek nustebau, pamatęs savo blogą jau užregistruotą. Nors po savaitės nuo įkūrimo mėginau pats tą padaryti, tačiau tuo metu gan ilgą laiką naujų nuorodų nepriėmė.

Tačiau yra ir nemažai kitų būtų, kaip optimizuoti svetainę paieškos varikliams, plačiau - blog@webdunulis.lt

Rodyk draugams

Slaptažodžius pasirinkime teisingai

boingboing parašė HOWTO, kaip teisingai pasirinkti saugų slaptažodį.
Jei savo slaptažodyje panaudojot spec simbolį (@,$,! ir t.t.), tai galvojate esat saugus? Tikrai ne. Yra algoritmai, kurie tikrina kombinacijas, kada vietoj “a” - “@”, “s” - “$”, “e” - “3″ ir pan. Arba metai su bet kuriuo spec simboliu.

Dar boingboing rašo:

The appendage dictionaries include things like:

Rodyk draugams

del.icio.us žymių debesis (Tag Clouds) Jūsų bloge

Turbūt daugelis Blogas.lt sistemos blogerių pasigedo šios galimybės (kažin koks būtų vertimas į lietuvių kalbą “tag clouds”?). Šitą problemą galima išspręsti panaudojus del.icio.us. Tiesiog užsiregistruokite ir įdėkite visas savo temas ir sužymėkite jas.

Toliau javascript'as šablone:

Screenshot - del.icio.us clouds

Ten kur USERNAME įsirašykite savo vartotojo vardą. size reikšmė nurodo nuo-iki šrifto dydi, o color spalvų gamą.

Kita:

Rodyk draugams

Žymių mygtukai (Bookmark’s button) Jūsų bloge

Kaip jau pastebėjote, webdu.nulis blogas dar tik įsibėgėja. Šiandien į blogą įdiegiau žymių mygtukus (bookmark's button) tokių projektų kaip del.icio.us ir kaip.tik.ten. 

Pirmojo varianto manau pristatinėti jau niekam nereikia. Tai vieni iš pasaulio lyderių. O antras vertas dėmesio vien už tai, kad yra lietuviškas gaminys. Be abejo, dar yra kur padirbėti, bet galbūt išaugs ir į kažką rimčiau. Sėkmės jiems.

Taigi, einam prie temos esmės - žymių mygtukai Jūsų bloge. Pabandysiu trumpai parodyti, kaip tai atlikti. Nors jei nesate redagavę savo esamo šablono, gal geriau to ir nedarykite. Kad nelikčiau kaltas dėl sugadintos išvaizdos :-) Arba prieš atlikdami pakeitimus, išsaugokite savo kodą txt faile, kad paskui būtų  galima  viską atstatyti.

Hm, bet iškilo viena problemėlė. Nors ir keičiant spec simbolius HTML kodais, tačiau vis tiek nepavyksta parodyti kodo. Sistema automatiškai jį sugeneruoja. Damn it.

Tada pridedu screenshot'ą su mano šablono iškarpa:

zymiu mygtukai

Tą patį parašykit ir !– ENTRY PAGE — dalyje.

P.S. Jei kažkam kils klausymų, prašom palikt komentarą.

Rodyk draugams