BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kur labiausiai norėtumėte dirbti?

Padarom nedidelę apklausėlę. Norėčiau, kad parašytumėte kokioje Lietuviškoje kompanijoje norėtumėte labiausiai dirbti? Būtų tikrai labai įdomu sužinoti Lietuvos lyderius.

O šiai apklausai pastūmėjo Fortune Top100.  Kaip nekeista, pirmoje vietoje atsidūrė Google. Tai viena iš nedaugelio kompanijų, kuriai norėčiau dirbti pats.

Rodyk draugams

Veidų atpažinimo algoritmai bei programos (API)

Kaip jau minėjau anksčiau, temos apie žmonių žymėjimą neužmiršau. Laisvu laiku vis pasidomiu, pamąstau.
Dabar mintys sutelktos ties veidų atpažinimo algoritmais bei programomis. Algoritmų yra tikrai daug, su išsamiais paaiškinimais ir t.t. Tačiau galvoju apie kur kas lengvesnį sprendimą - galbūt yra jau sukurtų nemokamų produktų (geriausia aišku internetiniai API).

Vieną kandidatą radau - Polar Rose. Skelbiama apie laisvai naudojamus API, tačiau apie tai dar labai mažai informacijos. Teigiama, kad API pasirodys pirmame 2007 metų ketvirtyje. Teks palaukti ir pažiūrėti, ką bus galima išgauti.

O jei atsiras daugiau žinančių apie šias technologijas, ar netgi norinčių vystyti šią mintį toliau, prašom palikit komentarą arba susisiekite su manim paštu.

Susijusios temos:

Rodyk draugams

Web servisai, be kurių sunku būtų gyvent

Vakar susimasčiau, be kokių Web servisų jau būtų sunku gyvent kasdieniniam virtualiam pasaulyje.  Pirmiausia pagalvoju apie Gmail bei Google Reader.
Gmail'o pašto sekimui naudoju puikų Firefox papildymą “Gmail Manager“. Kadangi naudoju 2 asmenines bei vieną firmos (pritaikius Google Apps for Your Domain).
Toliau, kiekvieną rytą bei vakarą peržiūriu Google Reader'į. Nors tiesa sakant peržiūriu tik svarbiausius, visus kitus palieku savaitgaliui. 
Taip pat kiekvieną rytą peržiūriu Analytics bei Sitemaps. Čia jau SEO reikalai.
Google Alerts gal ir ne iš svarbiausių, bet taip pat sutaupo laiko. Esu nusistatęs kelis raktažodžius, kuriuos seka didžiausiuose IT informacijos šaltiniuose (slashdot, techcrunch ir pan.).
Na ir be abejo Google Docs & Spreadsheets. Jau senokai nenaudojau Microsoft Office. Visiems poreikiams užtenka šio puikaus Google produkto.

Pastebėjau, kad kol kas išvardinau vien Google servisus. Iš tiesų, yra keletas ir kitų.
Pirmiausia informacijos šaltiniai (kurių nėra RSS skaitytuve): Digg, dzone, technorati ir kas be ko Wikipedia.
Bei ne taip dažnai naudojamas flickr.

Kaip ir viskas. Tai mano dažniausiai naudojami web servisai, kurie sudėti greičiausiai pasiekiamuose bookmark'uose. Tik neminėjau tinklapių iš darbo srities, kadangi daugiausia jie pasiekiami jau per paieškas.

Rodyk draugams

Internetinėje telefonijoje nieko naujo

Tą supratau atlikęs mini tyrimą, panaudojus Google Trends. Lyginau Skype, Google Talk, Gizmo bei Jajah. Iš tikro, tikėjausi kiek kitokių rezultatų. Nemaniau kad Google Talk taip smuko po paleidimo. Nors programos GUI nėra iš  paprasčiausių bei suprantamiausių. Gal kiek keistoka. Web produktų, GUI be priekaištų, o čia kažkoks nesusipratimas. Peršasi tik viena mintis - jiem kol kas internetinė telefonija nerūpi.

O Skype ir toliau sėkmingai žygiuoja į aukštumas. O aš toliau jos vengiu. Niekaip neišeina jos pamėgti. Gal todėl, kad ten vos keli kontaktai :-)

Tarp kitko, su Gizmo galima paskambinti i Lietuvos laidinį telefoną ir pakalbėti apie 2min.

Rezultatai:

Rodyk draugams